Šiame straipsnyje mes tęsiame puikius pavyzdžius šiuolaikiniams namams. Pristatome projektą iš Kijevo Ukrainoje ir „LADPRAO 80 House“ iš „Black Pencils Studio“ Bankoke. Tai modernių namų pavyzdžiai, pagrįsti senų pastatų rekonstrukcija. Viduje ir išorėje galite pamatyti moderniausias tendencijas.
Atviras būsto planas projekte „Tash“ – Ukraina
Rekonstruoti modernūs namai
Pirmasis turtas yra Ukrainos Kijevo priemiestyje. Architektų vardai yra Denisas Zadniprovskyi, Anastasija Čerevišnaja, Jurijus larionovas, Kaplia Antonina. Namas užima daugiau nei 141 kvadratinį metrą, o puikias nuotraukas esame skolingi fotografui Sergejui Poluškui. Ankstesni savininkai jį visiškai apleido, todėl renovacija turėjo daug ką nuveikti.
Pradiniame pastate buvo daug mažų kambarių ir mansarda. Pertvarkant pertvaras buvo pašalintos. Dalis laikančiosios sienos taip pat nukrito. Jų vietose yra keletas medinių sijų. Kaip būdinga šiuolaikiniams namams, valgomasis ir virtuvė tapo viena erdve.
Atviras planas: virtuvė ir valgomasis viename
Dvigubo aukščio svetainė
Dar prieš renovaciją buvo svetainė dviejuose lygiuose. Tačiau prieigos prie saulės nepakanka. Dėl šios priežasties kampe buvo pastatytas židinys. Kad kambarys būtų šviesesnis, plazminis televizorius taip pat turėtų būti įrengtas priešais sofą. Beveik visos idėjos, įskaitant grindų planą, savaime išsilyginančias grindis, virtuvės paviršių prie lango ir spalvų derinį, buvo patvirtintos kliento dėl patogios išvaizdos ir modernumo.
„Neuhaus“ dizainas rodo daugybę metalinių elementų. Tai, pavyzdžiui, laiptai, vedantys į balkoną per paslėptas duris. Įėjime yra 4 cm metaliniai rėmai, apsaugantys kampus nuo mechaninių pažeidimų.
LADPRAO 80 namas
Antrasis projektas, būtent „LADPRAO 80 House / Black Pencils Studio“ Bankoke, Tailande, buvo sukurtas remiantis jau egzistuojančiomis struktūromis. Šį kartą tai buvo ne tik renovacija, bet ir dviejų senų namų sujungimas. Vienas buvo sukonstruotas taip, kad būtų sukurtas dvigubas gyvasis tūris. Antrasis aptarnavimo funkcijas atliko už automobilių stovėjimo aikštelės ir garažo.
Nuo pagrindinio pastato yra priestatas. Jį supa L raidė, antrame ir trečiame aukštuose yra 4 miegamieji.
Iš pietų patenka daug saulės spindulių, o pastatas yra vėdinamas. Privačią erdvę saugo keli architektūrinių elementų sluoksniai. Medinės grotelės, nerūdijančio plieno rėmai ir platūs stiklo fasadai yra tik keletas iš jų.
Privatumo apsauga
Iš išorės namą supa medžiai ir tvora. Jie tarnauja kaip natūralūs privatumo ekranai. Be to, šviesos ir šešėlio sąveika viduje sukuria įdomių modelių. Stiklo fasade taip pat yra įdomių veidrodinių efektų.
Dėl šių efektų atmosfera namuose keičiasi nuo ryto iki vakaro. Interjeras taip pat turi įtakos jo aplinkai. Architektūros tektonika prisideda prie trimatės fasado išvaizdos. Susirenka jaudinantis funkcionalumo, erdvinės kokybės ir architektūrinės estetikos žvaigždynas.
Praktiškai abu namai pasirodo labai patogūs ir jaukūs. Visur jis yra labai erdvus ir labai šviesus. Atrodo, kad visi gyventojai, įskaitant keturis šunis, po daugelio metų jame vis dar jaučiasi patogiai.
Nuotraukos ir teksto šaltinis http://www.archdaily.com.
Daugiau iš TSEH Architectural Group projekto