Gyventi natūraliai – kokios medžiagos yra ekologiškesnės?
Statybos pramonė yra viena didžiausių gamtos išteklių vartotojų. Daug energijos ir vandens sunaudojama statybinių medžiagų gamybai ir pačiai statybai. Visuose procesuose toksinai ir toliau išsiskiria. Statybos pramonė ir toliau gamina atliekas, kurių negalima pakartotinai naudoti ar perdirbti.
Gyventi natūraliai – gyventi harmonijoje su gamta
Tačiau, kaip ir visose kitose srityse, čia taip pat yra žmonių, kurie mėgsta investuoti į ekologiškas naujoves. Vis daugiau medžiagų, pažymėtų žaliu tašku, neturi visų šių trūkumų.
Gyventi natūraliai – šiuolaikinėje architektūroje naudojamos tvarios medžiagos?
Šiame straipsnyje išvardinsime kai kurias dažniausiai naudojamas statybines medžiagas ir galimas alternatyvas, kurios gali būti naudojamos jų vietoje.
betono
Ar yra toks dalykas kaip aplinkai nekenksmingas betonas? Taip, yra tokia alternatyva ir ji skubiai reikalinga, nes betonas naudojamas daug dažniau ir dažniau nei visos kitos medžiagos kartu sudėjus. Kalbama apie vadinamąjį polimerinį betoną. Yra daug šios medžiagos veislių. Siekiant pasiekti betono stiprumą, derinami polimerai ir kitos medžiagos.
Polimerinis betonas yra aplinkai nekenksminga alternatyva betonui
Pelenai kaip statybinė medžiaga
Nuo praėjusio amžiaus pabaigos didelių elektrinių dirbtuvių pelenai buvo naudojami statybose. Jis daugiausia naudojamas kelių tiesimui, bet ir daugelyje kitų konstrukcijų. Pelenai taip pat gali būti naudojami kaip betono mišinio priedas. Iš jo taip pat gaminamos plytos. Pastarosios yra ekologiškesnės, nes joms gaminti sunaudojama daug mažiau energijos.
Pelenų naudojimas kaip statybinė medžiaga neabejotinai turi privalumų
Suspausta žemės masė
Suspausta žemės masė yra dar viena aplinkai nekenksminga medžiaga. Jis pagamintas iš didelių blokų, kuriuos galima lengvai naudoti statyboje. Galima naudoti įvairių tipų dirvožemį, tačiau akcentuojamas molis ir smėlis. Siekiant didesnio stiprumo, į mišinį įpilama kalkių.
Žemė kaip statybinė medžiaga
Natūralus gyvenimas su popieriumi
Kaip jums atrodo popierinis namas kaip terminas? Naujovės iš tikrųjų užtikrina, kad tai yra labai tvari ir patikima alternatyva. Konstrukcijos dalys pagamintos iš celiuliozės. Jis specialiai apdorojamas statyboms. Šis konstrukcijos metodas gali būti naudojamas perdirbtas popierius.
Šio tipo namuose, be perdirbtos celiuliozės, naudojama šaknies derva. Plokštės, pagamintos iš abiejų medžiagų, leidžia modulinę konstrukciją. Gautos konstrukcijos yra gana lengvos, greitai sukuriamos ir yra tvarios daugeliu atžvilgių.
Medžiagų atliekos
Yra daug skirtingų senų medžiagų, kurias galima integruoti į naujus pastatus. Tai nėra naujiena ir naujovės šiuo atžvilgiu tapo kasdiene informacija. Koralai, metalas, medis ir popierius gali būti plačiai naudojami.
Aplinkai nekenksmingos naujovės statybos pramonėje
Kietas putų polistirenas ir kiti dirbtiniai produktai
Remiantis naujausiais tyrimais, standus putų polistirenas gali būti laikomas tvariu. Tai yra išvada, prie kurios mokslininkai priėjo po paskutinių jos tyrimų. Bet tai tik vienas iš daugelio darnaus gyvenimo pavyzdžių. Jei gamyba organizuojama tvariai, dirbtinės medžiagos taip pat gali būti laikomos ekologiškomis.
Standžios putos polistirenas – dar vienas tvarių medžiagų pavyzdys
kamštiena
Galiausiai norėtume atkreipti jūsų dėmesį į kamštį kaip į aplinką tausojančią alternatyvą kitoms statybinėms medžiagoms. Išgaunami medžiai nesunaikinami. Pašalinama tik medžio žievė, tačiau ji ataugs per devynerius metus. Kamštis yra lengvas ir atsparus drėgmei. Jis pasižymi gera izoliacija ir yra labai elastingas.
Statyboje naudokite kamštį
Taigi tradicinei statybų pramonei, kuri teršia mūsų aplinką, yra pakankamai alternatyvų. Vis daugiau įmonių savo darbe naudoja tvarius metodus. Kaip vartotojai, mes taip pat vaidiname svarbų vaidmenį šiame procese: galime nustatyti, ar mūsų pirkimo elgesys skatina tvarią ar teršiančią pramonę.
Aplinkai nekenksmingas gyvenimas reiškia ir ekologišką statybą