Šiame straipsnyje parodysime šeimos namą Japonijos Šiga provincijoje, kurio dizainą suprojektavo ir realizavo vietinė studija „Hearth Architects“. Projektas susideda iš dviejų aukštų namo ir integruoto kvadratinio sodo ir yra puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. „Kyomachi House“ yra Koga, miestas pietinėje Šiga provincijos dalyje nuo XIV a..
Šis namas yra puikus Japonijos modernios architektūros pavyzdys
Šiuolaikinė namo architektūra ir pagrindinė idėja
Namas buvo pastatytas toje vietoje, kur susikerta du keliai į pietryčius. Tai taip pat nustatė pastato orientaciją ir savo ruožtu suteikė daug natūralios šviesos ir šilumos. Norėdami išnaudoti visas galimybes, namų projektuotojai taip pat paliko kuo daugiau vietos vidiniam sodui.
Šiuolaikinė architektūra dažnai integruoja vidinius sodus
Integruotas sodas
Sodas taip pat tarnauja kaip dengtas kiemas. Jo stogą išlaužia langas. Jis buvo pastatytas tiesiai virš teritorijos, kurioje buvo pasodinta daug augalų, įskaitant aukštą medį, o likusi žemė buvo padengta akmenukais.
Sodo moderni funkcinė siena
Funkcinės sodo sienos
Sienos aplink sodą yra pagamintos iš natūralių medžiagų ir taip pat yra gana aukštos. Todėl gyventojų privati erdvė yra labai gerai apsaugota, o dvi angos užtikrina natūralią ventiliaciją. Pirmasis yra ant namo fasado ir turi medines groteles. Tai apsaugo privačią erdvę, tačiau tuo pat metu leidžia pažvelgti į vidų ir išorę. Antroje angoje, kuri buvo išdėstyta šone, buvo įdėtas medinis suoliukas. Jį dengia atsikišęs namo stogas. Vidinėse sodo namo sienose taip pat yra angos, iš kurių atsiveria vaizdas į sodą iš vidaus. Žiemą visas interjeras yra dar lengvesnis nei vasarą, nes rudens viduryje esančio didelio medžio lapai nukrenta.
Taigi medis ne tik tampa simboliniu ir tikru visos namo architektūros centru, bet ir simbolizuoja šiuolaikinės architektūros pritaikymą gamtai ir jos sezonams. Tai architektų ketinimas ir šis tikslas tampa ypač akivaizdus, kai atsižvelgiama ir į tai, kad medis matomas iš visų pusių.
Vaizdo ir teksto šaltinis: dezeen.com
Kaimiškas japoniško stiliaus valgomasis
Namo architektūra
Šiuolaikinė namo architektūra yra paprasta ir optimaliai išnaudoja gamtos sąlygas. Virtuvė buvo pastatyta namo gale. Keletas žingsnių veda į poilsio kambarį, kuris yra nudažytas balta spalva. Šiame kambaryje aptinkame du langus – viršutinį aukštą ir kitą, iš kurio atsiveria vaizdas į gatvę.
Grindys išklotos medinėmis plokštėmis tinklelio būdu, baldus sudaro įmontuota sofa ir laikymo lentynos, pirmąjį aukštą ir viršutinį aukštą jungia šviesūs laiptai, kuriuos apšviečia dvipusiai langai. Pirmame aukšte yra vaikų kambariai, taip pat tėvų miegamasis, iš kurio atsiveria jauki vidinė terasa.
Visa šiuolaikinė namo architektūra atrodo vientisa ir vienoda, todėl ji atitinka tiek senas japonų tradicijas statant mažus namus, tiek moderniausias šios srities tendencijas..