Ar planuojate pirmą kartą dirbti namuose, ar jau kurį laiką tai darote? Tačiau ar nuolat jaučiatės bloga nuotaika, pavargote ir nesidomite savo kasdienėmis užduotimis? Ar greitai išsiblaškote ir jaučiatės neproduktyviai? Greičiausiai tai susiję su netinkama darbo aplinka. Daugiafunkcinis darbas, perfekcionizmas, triukšmas, nuovargis, dehidratacija, diskomfortas, ergonomikos trūkumas ir organizuotumas labai prisideda prie neproduktyvios ir įtemptos darbo dienos. Kitose eilutėse sužinosite, kaip to išvengti ir įsirengti jaukų namų biurą. Jeigu ergonomiška biuro kėdė ir biuro stalas jums tinka? Čia galite rasti informacijos apie temą. Tiesiog skaityk toliau!
Kaip susikurti tobulą namų biurą savo darbui
Namų biuro patalpos gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų atliekamo ar ketinamo atlikti darbo. Profesijoms, kurios apima piešimą ir eskizavimą bet kokia forma, reikalingos ilgos ir plačios lentelės, kuriose galima sutalpinti net didžiausius planus, juodraščius ir grafiką. Šios lentelės dažniausiai yra reguliuojamos ir žmonės dažnai dirba atsistoję ant jų.
Tačiau darbams, kuriems reikia kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio ir užrašų knygelės, reikia žymiai skirtingos sąrankos. Čia tradiciškai dirbama prie mažesnio stalo su ergonomiška biuro kėdė. Abu turėtų prisidėti prie sveikos laikysenos be skausmo, diskomforto ar nuovargio. Nors vis daugiau žmonių darbe atsisėda stovėdami ar net atsiklaupę, tačiau klasikinės kėdės vis dar dominuoja.
Kodėl, renkantis namų biurą, turėtumėte rinktis kokybišką biuro kėdę?
Ergonomiška biuro kėdė gali pasiūlyti daug privalumų, jei ji yra kokybiška ir tinkamai sureguliuota. Tai sumažins nugaros, kaklo, pečių, rankų, kojų ir galvos skausmą ar mėšlungį, net jei praleisite 6 ar 8 valandas. Sumažinus šias problemas, gera biuro kėdė taip pat pagerins jūsų nuotaiką, produktyvumą ir dar vėliau miego kokybę. Jums tiesiog nebereikia galvoti apie skausmą. Tačiau ne visos biuro kėdės yra vienodai geros. Štai keletas svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant:
Reguliuojamas: Ergonomiškos biuro kėdės turi būti visiškai reguliuojamos. Porankiai, sėdynė ir atlošas, sėdynės gylis ir aukštis, juosmens atrama bei galvos ir kaklo atramos turi būti reguliuojamos, kad kėdė galėtų prisitaikyti prie bet kokio kūno dydžio, formos ir sėdėjimo padėties.
medžiaga: Biuro kėdės sėdynė ir atlošas turi būti pakankamai paminkštinti putomis, kad galėtumėte patogiai įsitaisyti ilgesnį laiką. Kvėpuojantis audinys taip pat paprastai yra geresnis pasirinkimas nei sintetinė oda ar plastikas.
mechanikai: Gera ergonomiška biuro kėdė turėtų turėti vadinamąjį sinchroninį mechanizmą. Tai užtikrina, kad sėdint nugarą ir taip stuburą nuolat palaikytų atlošas. Idealiu atveju taip pat turėtų būti įmanoma reguliuoti šį mechanizmą, atsižvelgiant į jūsų kūno svorį ir sėdėjimo padėtį.
stilius: Biuro kėdės spalvos ir raštai tikrai yra skonio reikalas. Vis dėlto savo biuro kėdę turėtumėte rinktis pagal likusius namų biuro baldus. Paprastai negalite suklysti su neutraliomis spalvomis, tokiomis kaip balta, juoda ir pilka, nes jos yra labai universalios.
atsarginės dalys: Kas atsitiks, jei jūsų ergonomiška biuro kėdė anksčiau ar vėliau bus sugadinta? Ar gamintojas jums siūlo garantiją ar atsargines dalis? Ar galite nunešti kėdę į remonto tarnybą, ar jums reikia nusipirkti naują? Tai yra klausimai, kuriuos turėtumėte išsiaiškinti prieš pirkdami.
Patarimai, kaip produktyviau dirbti kasdien
Ergonomiška biuro kėdė, stalas ir kelios lentynos neabejotinai yra būtinos dirbant nuotoliniu būdu. Kurdami savo pirmąjį ar kitą namų biurą, turėtumėte atsižvelgti ne tik į ten esančius baldus. Nes net geriausi modeliai nepadidins jūsų produktyvumo netinkamoje aplinkoje. Čia gali padėti šie patarimai:
- Įrengkite nedidelį kambarį savo namuose tik darbo tikslais. Jame neturėtų būti jokių trukdžių ir jis turėtų būti įvestas tik tada, kai jums reikia dirbti ar natūraliai jį išvalyti. Tokiu būdu sukuriate darbo aplinką, kuri beveik nesiskiria nuo tikro biuro ir kuri tikrai padidina jūsų produktyvumą.
- Kas 30–40 minučių darykite trumpas aktyvias pertraukėles, kuriose atliekate kelis lengvus tempimus. Taigi po darbo nesijaučiate toks pavargęs ir sustingęs.
- Rašikliams, žirklėms, kabėms ir kitiems su darbu susijusiems priedams naudokite mielą stalo organizatorių. Organizuokite savo biuro stalą taip, kad jokie pertekliniai ir vien dekoratyvūs daiktai nesukeltų netvarkos. Galite rasti vietos mažam, lengvai prižiūrimam konteinerių augalui, tačiau tai neturėtų trukdyti jums dirbant.
- Būkite aktyvūs laisvalaikiu ir valgykite sveikai. Laikykitės gerai organizuotos rutinos nuo ryto iki vakaro. Visada valgykite tuo pačiu paros metu ir eikite miegoti anksti. Prieš ir po darbo visada raskite laiko sau ir savo pomėgiams. Praleiskite daugiau laiko su šeima lauke, geriausia gamtos apsuptyje. Visa tai gali padidinti jūsų energijos lygį, nuotaiką ir produktyvumą vėliau darbe.
Kaip ketinate įsirengti savo namų biurą? Investuokite į geros kokybės baldus, raskite ramią vietą, kuri atitrauktų dėmesį, ir vėl būkite produktyvūs bei sėkmingi.