Lepe in inteligentne Arabke so svetovne zvezdnice
Arabski šejki niso le nekateri najbogatejši ljudje na svetu. Ob sebi imajo tudi nekaj najlepših žensk. Prve ženske v arabskem svetu so tudi zelo inteligentne in nekako mistične. Vsi bolj ali manj spominjajo na princeso Šeherezado.
Prve dame so lepe, a tudi elegantne in inteligentne. Nadzirajo močne moške v dobre namene. Te prve dame naredijo svet, ki mu vlada, veliko lepši in pravičnejši.
Sheikha Musa bint Nasser al-Missned
Je ena od žena Hamada bin Chalife Al Thanija. Katar je bil emir do leta 2013. Vsekakor je najbolj znana dama iz arabskih držav. To je posledica njihovega okusa in zahvaljujoč njihovi sposobnosti združevanja muslimanske in evropske tradicije v svojih oblačilih. Revija Vanity Fair jo je že večkrat uvrstila na seznam najbolje oblečenih žensk na svetu.
Prvorazredna raven in nedvoumna prefinjenost
Je prva med prvimi ženskami v arabskih državah, ki je svetu pokazala svoj odprt obraz. Z izpuščanjem značilnega črnega kostuma je v Katarju naredila revolucijo. Med drugim je vodila reformo na področju pravic žensk. Njihov zgled in družbena zaveza sta močno prispevala k dejstvu, da so ženske v njihovi državi lahko vozile avtomobile in si izbirale oblačila. Trudila se je, da bi ženske lahko študirale na univerzi. Zdaj na tamkajšnji univerzi celo odstotno prevladujejo ženske. Več kot 60% je žensk.
Vedno 100-odstotno modno osveščen in eleganten
Samozavesten in neodvisen
Kar zadeva njen standard, katarska šejka ne dela kompromisov. Popolnoma pozna svojo pot okoli luksuznih blagovnih znamk. Njene priljubljene blagovne znamke so Yves Saint Laurent, Balenciaga, Chanel, Armani Prive, Jean Paul Gaultier, Chanel, Dior, Cartier.
Rania iz Jordanije
Za mnoge ljudi je Rania iz Jordanije najlepša kraljica na svetu. Leta 2003 jo je britanska revija Hello razglasila za kraljico elegance. Merila, po katerih je bila za takšno priznana, niso zgolj estetska. Ta naziv je dobil zaradi svoje politične zavezanosti. Tako kot Sheikha Musa bint Nasser al-Missned se je tudi Rania iz Jordanije zavzela za pravice žensk.
Postal je tudi simbol progresivnega razmišljanja
V svoji garderobi združuje elemente tradicionalne arabske obleke in evropskega sloga. Rania iz Jordanije obožuje lep nakit. Tako kot vse Arabke, tudi pri izbiri nakita pokaže zelo dober okus.
Eden od njenih posebnih del je diadem princese Alie, ki ga je izdelal Cartier. Zgodovina njegove pridobitve je zelo zanimiva. Alijina tiara je po njeni smrti prešla na njeno hčerko Aio. Dala jo je Raniji iz Jordanije.
Princesa Haya bint al-Hussein
Princesa Haya je sestra jordanskega kralja
Je tudi žena predsednika vlade Združenih arabskih emiratov in šeika Dubaja – Mohameda bin Rašida Al Maktuma.
Veliko prispeva k širjenju posvetne tradicije v svoji domovini
Za razliko od drugih slavnih žensk, princesa Haya ni tako zaljubljena v modo. Diplomirala je na Oxfordu in govori štiri jezike. Haya je znana po svojem močnem javnem in dobrodelnem delu. Danes vodi Mednarodno humanitarno mesto – največje središče za pomoč v izrednih razmerah. Je tudi glasnik miru iz ZN.
Tukaj na misiji v Liberiji
Princesa Haya sodeluje z Ban Ki-moonom in Kofi Anan.
Ima pa tudi drag hobi in to so konji. Je prva Arabka, ki se je udeležila konjeniškega tekmovanja.
Kraljica Fatima
Savdska Arabija je ena najstrožjih muslimanskih držav. Tu lahko najbolj občutite moč muslimanske tradicije. Tam živi tudi Fathima Kulsum Zohar Godabari. Velja za eno najlepših uglednih Arabk.
Kraljica Fatima je znana po svojem lepem nakitu
Princesa Amira Al Talil
Amira Al Talil prihaja iz iste države. Je žena princa al-Walida bin Talala Al Sauda. V nasprotju s kraljico Fatimo kaže izrazit uporniški značaj. Zagovarja pravice žensk, vključno z vožnjo, usposabljanjem in odločanjem, ali bo delala ali ne. Princesa Amira se noče tradicionalno obleči v arabščino in v svoji obleki pokaže jasen evropski slog.
Sodobna ženska Vzhoda
V politiki sodeluje na najvišji ravni