Kaip tiksliai galite piešti ant vandens??
Ar kada nors norėjote išmokti konkrečios vandens meno technikos? Tiesą sakant, tai yra paprastas ir malonus procesas! Pirmiausia turite ištirpinti tapetų pastą sekliame baseine, pilname vandens, o po to iš karto užtepti paviršių akvarelėmis. Šepetėlio pagalba sumaišote skirtingas spalvas ir naudojate įvairias technikas, kad sukurtumėte įdomius ir įvairius dekoratyvinius modelius. Galų gale ant klijų vonios uždedate tvirtą popieriaus lapą, palaukite kelias minutes ir vėl pakelkite. Spalvotas vaizdas tiesiog prilimpa prie popieriaus! Vikrumas ir turtinga vaizduotė yra kiekvieno tokio unikalaus šedevro pagrindas, kiekviena nuotrauka pasižymi unikaliomis ir nepakartojamomis formomis bei spalvų mišiniais!
Vandens menas nuo pradžios iki šių dienų
Ryškių spalvų mišinys sukuria tikrą magiją
Šiandien vandens menas yra labai susidomėjęs, ypač Turkijoje, tačiau jo ištakos yra Turkestanas IX a. Pavadinimas Eb-ru yra kilęs iš Centrinės Azijos turkų ir islamo tarmės ir pažodžiui reiškia vandens paviršių. Seniausias iki šiol išsaugotas Ebru yra 1554 m. Osmanų imperijoje tapyba vandeniu buvo laikoma gana puikiu ir išskirtiniu menu, kurį įvaldyti galėjo tik tam tikri labai gerbiami kūrėjai. Tuo metu vanduo buvo suspaustas derva iš agarmedžio, kuris augo Turkijoje, Irane ir kitose Azijos šalyse. Medinė šepetėlio rankena buvo pagaminta iš išdžiūvusio rožių krūmo, o viršuje esantis kuokštas – iš arklio plauko. Šukos taip pat buvo naudojamos norimam efektui sukurti tapant ir spalvoms šokti vandenyje!
Turkų popieriaus ar marmurinio popieriaus pavadinimu šis kvapą gniaužiantis menas palaipsniui išplito visoje Europoje, kol galiausiai pasiekė Naująjį pasaulį. Iš pradžių talentingi tapytojai tradicijas išsaugojo giliai įsišakniję rytietiškuose papročiuose, todėl vandenyje kūrė tik gėlėtus elementus – visų pirma jie derino tulpes ir rožes, kad simbolizuotų jų meilę aplinkiniam pasauliui ir atsidavimą religijai..
Vandens menas – tik keli atrinkti menininkai įvaldė šį vaizduojamąjį meną
Vėliau buvo galima drąsiai eksperimentuoti ir peržengti kasdienybės ribas – abstraktūs modeliai pamažu susiliejo į stulbinančiai tikroviškus gyvūnų, žmonių ir daiktų vaizdus; iki smulkmenų atkurtos augalų nuotraukos puošė šventųjų islamo knygų puslapius. Be to, šia įspūdinga technika buvo puošiami popieriaus lapai, reikalingi oficialiai sultono korespondencijai. Laikui bėgant popierius buvo pakeistas kitomis įdomiomis medžiagomis, tarp kurių daugiausia šilko, bet kartais ir molio!
Vandens meno filosofija
Jei trumpai pažvelgsite į horizontą auštant ar saulėlydžiui, tikrai pastebėsite įvairius ryškius raudonos, geltonos ir mėlynos spalvos niuansus, kurie sukuria unikalų „Ebru“ danguje prieš jūsų akis. Tikriausiai kelis kartus spoksojote į dangaus arką su daugybe mirgančių žvaigždžių ir švelniais debesimis. Štai mėnulis, besišypsantis tau, su savo pirmos klasės šepetėliu visur išsklaidė baltas, šviesias ir tamsias struktūras ir jas susipynė. Ebrume meistrams pavyko užfiksuoti šį momentinį gamtos grožį, atkurti jį ir įamžinti ant popieriaus lapo!
Vandens menas – nuostabiai tikroviškas įvairių rūšių augalų perteikimas
Ir staiga … menas yra pagamintas iš vandens!
Ir taip akimirka įamžinta!
Šiandien vandens menas yra populiarus tarp jaunų ir senų
Įdomus formų ir spalvų žaidimas
Spalvingos gėlės žydi nuo įspūdingo spalvų niuansų šokio
Tiesiog paskleiskite spalvas vandens paviršiuje ir sukurkite naujas formas
Turite būti labai atsargūs, kad sukurtumėte smulkias ir išsamias figūras
Paruošta kilimui?
Ebru šedevrai įtraukia žiūrovą į tikrą naujų emocijų ir suvokimo sūkurį
Akimirka, kai šepetys paliečia vandens paviršių
Skirtingos abstrakčios formos žavi žiūrovą
Ir staiga vanduo įgauna formą ir formą
Ebru kaip tekstilės modelis, skirtas brangiems ir stilingiems šalikams bei suknelėms
Vandens meną galima pamatyti ir ant šiuolaikinių moteriškų krepšių
Arba net ant batų
Vandens meno technikos dėka net velykinius kiaušinius galima dažyti kūrybiškai ir originaliai