Erkės yra ne tik tarp labiausiai paplitusių, bet ir tarp įvairiausių gyvų būtybių žemėje. Ir dėl mažo dydžio jie beveik nepastebimi. Dauguma erkių rūšių yra nekenksmingos žmonėms, tačiau kai kurios nėra. Jie gali sukelti alergiją, išbėrimą ir net susirgti. Štai kodėl taip svarbu atsikratyti erkių lovoje.
Taip galite kovoti su lovos erkėmis
Šiandienos įraše mes paimame dulkių erkes po gaubtu ir pateikiame keletą patarimų, kaip jų išvengti nuo lovos ir patalynės. Taigi skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip saugiai kontroliuoti erkes lovoje.
Kodėl erkės yra problema lovoje??
Erkės lovoje – greita nuoroda
Dulkių erkutės paprastai randamos lovose, pagalvėse, minkštuose balduose, kilimuose ar kitoje tekstilės medžiagoje namuose, kur žmonės miega arba ilgai sėdi. Lovų erkėms reikia drėgnos aplinkos, todėl lovos yra geriausia vieta apsistoti.
Tvarka ir švara yra svarbiausi raktažodžiai, kai kalbama apie erkes lovoje
Suaugusios erkės gyvena nuo vieno iki trijų mėnesių ir minta įvairiais maisto produktais, įskaitant šunų maistą, grūdus, mieles ir jų mėgstamą maistą – mūsų negyvą odą. Jiems taip pat patinka mūsų augintinių oda. Dulkių erkutės nesikandžioja. Jei pabundate įkandę ant odos, greičiausiai susiduriate su blakėmis ar blakėmis.
- Laikykite miegamąjį kuo mažiau dulkių.
- Uždenkite patalynę – čiužinį, pagalves, spyruokles, antklodę ir antklodę – erkėms atspariais antklodžių užvalkalais.
- Nuplaukite lakštus karštu vandeniu kas savaitę.
- Naudokite denatūruojantį produktą – ADMS arba ADS purškiklį, „X -mite Carpet“ apdorojimą baldais, užuolaidomis ir kilimais.
- Norėdami pašalinti drėgmės perteklių, naudokite sausintuvus.
Namų tekstilę ir patalynę skalbkite aukštoje temperatūroje
Dulkių erkutės lengvai dauginasi patalynėje ir čiužiniuose. Jie gali sukelti alergiją su nemaloniais simptomais ištisus metus. Net jei nesate alergiškas dulkių erkutėms, pravartu reguliariai imtis šių priemonių, kad jas pašalintumėte dėl sanitarinių priežasčių.
Dulkių erkučių plika akimi nematyti
Lovinės erkės ir naminės meškerės yra viena ir ta pati?
Dulkių erkė yra mažas aštuonkojis padaras, kuris plika akimi beveik nematomas. Dulkių erkutės minta žmogaus pleiskanomis, todėl yra paplitusios visur, kur tik žmonės gyvena. Dulkių erkutės gyvena net švariausiuose namuose, todėl jas sunku pašalinti.
Čiužinys yra geriausia vieta dulkių erkutėms apsistoti
Dulkių erkutės ypač paplitusios patalynėje, nes ten paprastai yra daug negyvų odos ląstelių. Dulkių erkutės taip pat klesti vietose, kuriose yra daug drėgmės. Čiužiniai ir patalynė atitinka šiuos reikalavimus, nes oda ir prakaitas jiems yra idealus mitybos ir drėgmės šaltinis.
Antklodės, apsaugančios nuo erkių, yra gera idėja
Kodėl erkės yra problema lovoje??
Dulkių erkutės yra problema, nes jos išskiria fermentus išmatose ir žmonės gali būti alergiški šiems fermentams. Tai gali sukelti tokius simptomus kaip čiaudulys, švokštimas, kosulys ar ašarojančios akys.
Dulkių erkutės nėra problema žmonėms, kurie nėra jiems alergiški, nes nekanda ir neprasiskverbia per odą. Tačiau jei jūsų higiena kelia susirūpinimą, turėtumėte reguliariai imtis priemonių dulkių erkėms pašalinti.
Dulkių erkutės gali sukelti alergiją
Nesvarbu, kaip planuojate pašalinti dulkių erkes iš čiužinio, tuo pačiu metu turite pašalinti dulkių erkes nuo patalynės ir pagalvių užvalkalų. Tai galima padaryti skalbiant aukštoje temperatūroje. Pačios pagalvės turi būti suvyniotos į sandarų plastikinį maišelį ir dedamos į šaldiklį mažiausiai 48 valandoms, kad būtų sunaikintos dulkių erkutės.
Butas be dulkių yra geriausias sprendimas
Čia pateikiami įvairūs dulkių erkučių pašalinimo iš čiužinio būdai
Sumažinkite savo miegamojo drėgmę, nes dulkių erkutėms reikia palyginti aukšto drėgmės lygio (apie 80% drėgmės). Jei naudosite sausintuvą ir sumažinsite drėgmę iki maždaug 35%, susidarysite nepalankios sąlygos dulkių erkutėms išgyventi. Tačiau šis metodas turi tam tikrų trūkumų. Labai maža drėgmė, pvz., 35%, kai kuriems žmonėms gali būti gana nepatogu. Be to, šis metodas nepašalina dulkių erkutės išmatų iš jūsų čiužinio, o tai sukelia alergiją. Trumpai tariant, šis metodas yra prasmingas tik kartu su kitais metodais.
Kaip ir čiužinį, galite išsiurbti ir sofą
Soda ir siurbimas. Tai tinka čiužiniui su audinio paviršiumi, pavyzdžiui, spyruokliniam čiužiniui. Nebandykite to daryti tiesiai ant latekso ar atminties putų šerdies. Puodelį sodos sumaišykite su keliais lašais pasirinkto eterinio aliejaus. Tada tiesiog pabarstykite soda ant čiužinio ir leiskite jam sėdėti 15 minučių. Tada siurbkite viską su žarnos priedu, kad soda visiškai įsigertų. Taip įsiurbsi dulkių erkes kartu su soda. Geriausia naudoti dulkių siurblį su HEPA filtru, nes jis efektyviai surenka ir turi dulkių erkučių. Įprasti dulkių siurbliai tiesiog paskleidžia erkutes.
Naudokite dulkių siurblį su HEPA filtru
Taip pat laikykite jį švarų po lova
Daug efektyvesnis pasirinkimas yra tiesiog įsigyti čiužinį, kuris yra atsparus dulkių erkėms. Lateksinis čiužinys yra vienintelis čiužinys, natūraliai atsparus namų dulkių erkutėms. Lateksas, pagamintas iš gumos medžio sulos, iš prigimties yra atsparus dulkių erkutėms, nes tai yra nepalanki aplinka jiems klestėti.
Dulkių erkutėms atsparus čiužinys gali palengvinti ir higieną žmonėms, alergiškiems dulkių erkėms.
Minkštus žaislus taip pat puola dulkių erkutės
Jei ketinate įsigyti latekso čiužinį, galbūt norėsite tuo pačiu metu apsvarstyti ir latekso pagalvę. Taip yra todėl, kad galva yra ta kūno dalis, kuri kvėpuoja visais namų dulkių erkių fermentais.
Pagalvė yra labai svarbi norint gerai išsimiegoti
Įsitikinkite, kad jūsų namuose nėra dulkių ir linksminkitės!