Šiais laikais beveik viskas yra reglamentuota raštu: darbo ir nuomos sutartys jau seniai yra kažkas įprasto, taip pat yra ir menininkų bei paskolos, taip pat vedybų sutartys. Prieš tuokdamiesi norite būti saugioje pusėje! Net jei norite ką nors nusipirkti ar parduoti, pageidautina tai padaryti raštu. Šiandien mes susiduriame su pardavimo sutartimis.
Pinigai vaidina didžiulį vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime. Rinkoje galima rasti visko, kad visi mūsų, kaip klientų, poreikiai būtų patenkinti. Tačiau teisės ekspertai pataria pirkimo sutarčiai skirti didelę reikšmę. Pardavimo sutartis reikalinga ne tik verslo prekiautojams, bet ir privatiems pardavėjams: jei viskas pasikeičia, patartina susitarimą dokumentuoti raštu.
Nesvarbu, ar turi būti sudaryta bendroji pardavimo sutartis, automobilio pardavimo sutartis ar naudotų namų apyvokos daiktų pirkimo -pardavimo sutartis, naudinga, jei juos galite rasti internete nemokamai. Privačių pardavimų atveju taip pat labai rekomenduojama pardavimo sutartis! Tačiau kai kalbama apie pardavimo sutartis, jums reikia tam tikrų paaiškinimų. Laimei, galima rasti Pardavimo sutartys kaip šablonas ir naudingos informacijos šia tema lengvai internete.
Bet kas yra pardavimo sutartis? Kaip tai veikia?
Pardavimo sutartis sudaroma tarp dviejų šalių, kurios abi turi tam tikrų įsipareigojimų. Šios vadinamosios susitariančiosios šalys yra pirkėjas ir pardavėjas. Kiekviena šalis gauna sutarties kopiją.
Pirkimo sutartys sudaromos tiek žodžiu, tiek raštu. Tačiau daugeliu atvejų pageidautina sudaryti rašytinę pardavimo sutartį, nes tokiu būdu jūs turite rašytinius įrodymus apie tai, kas buvo nupirkta. Pavyzdžiui, nekilnojamojo turto pirkimo -pardavimo sutartys yra privalomos raštu. Jiems net reikalingas notaro patvirtinimas. Tikrai reikėtų vengti skubių pirkimų!
Kas yra pardavimo sutartyje?
Paprastai pirkimo -pardavimo sutartyje yra du dalykai:
- Pirkimo objektas – Pirkimo sutartis gali būti ne tik daiktai, bet ir teisės (pavyzdžiui, vertybiniai popieriai ar licencijos) ir kiti objektai (pvz., Elektros ar dujų tiekimas ar programinės įrangos pirkimas). Daiktai suprantami kaip daugybė įvairių objektų, neatsižvelgiant į jų formą ir ar jie yra kilnojami, ar ne. Pavyzdžiui, jei turite arklį ar nusipirkti automobilį Jūs pasirašote pardavimo sutartį. Taip pat gali būti parduodami objektai, teisės ir kiti daiktai, kurių dar nėra. Pavyzdžiui, perkant kepyklą ar visą įmonę, kalbama apie visumą kaip pirkimo objektą, dar vadinamą turto sandoriu..
- Pirkimo kaina – tai visada moka grynaisiais pirkėjas. Maisto mainai neįmanomi.
Pirkti ir parduoti dabar yra greita ir paprasta dėl internetinių šablonų. Jei parduodate butą ar ieškote naujo automobilio, atsisiųskite nemokamą sutarties šabloną ir visa tai įrodykite raštu. Nepamirškite patikrinti pardavimo sutarties išsamumo ir teisingumo!