Kwiaty zrób to sam z serwetek (80 zdjęć)

Kwiaty zrób to sam z serwetek (80 zdjęć)

Serwetki znane są ludzkości od dawna jako niezbędny środek higieny podczas posiłku. Jeśli jednak wcześniej zostały po prostu ułożone na stole lub zwinięte w zwoje, to dziś prawdziwi rzemieślnicy nauczyli się składać prawdziwe arcydzieła z serwetek, których czasami szkoda nawet używać zgodnie z ich przeznaczeniem. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zrobić wspaniałe kwiaty z najpopularniejszych papierowych serwetek. Co więcej, takie rzemiosło to już nie tylko część święta, ale także bardziej znaczące elementy: tworzą bujne bukiety, wystrój wnętrz, pakowanie prezentów, zabawki i wiele innych. Więc zacznijmy!

Nauka robienia róż z serwetek

Róże to ulubione kwiaty wielu płci pięknej, a ręcznie robione, podwójnie zachwycą swoim pięknem i ciepłem pracy ręcznej. W naturze istnieje ogromna liczba odmian tych pięknych kwiatów i przyjrzymy się, jak wykonać niektóre z nich..

Czerwona chińska róża

Do pracy wystarczy jedna serwetka w dwóch kolorach (zielony i czerwony) oraz nożyczki. Przede wszystkim uformujmy pączek. Bierzemy czerwoną serwetkę, składamy ją na trzy i kroimy na prostokątne paski. Z jednego paska formujemy pączek: składamy go wzdłuż na pół i owijamy wokół palca wskazującego.

Następnie prostujemy „płatki” i tworzymy w dolnej części lekkie wydłużenie, do którego zostanie przymocowana łodyga. Mocujemy zieloną serwetkę rogiem do podstawy pąka i mocno dociskając palcami, przekręcamy ją w łodygę. Nasza róża jest gotowa! Taki kwiat będzie świetnym dodatkiem do nakrycia stołu na każdą romantyczną kolację..

Kwiaty na serwetki DIY - Czerwona chińska róża

Bujna żółta róża

Aby zrobić tę królewską różę, potrzebujesz żółtych i niebieskich serwetek, ołówka i pięknej wstążki lub serpentyny. Najpierw robimy puste płatki, które będą potrzebowały 6 sztuk na jeden kwiat.

Żółtą serwetkę należy owinąć do połowy wokół ołówka, jak pokazano na zdjęciu, mocno ścisnąć po obu stronach i wyjąć pręt – będzie to jeden płatek. To samo robimy z pięcioma kolejnymi. Tworzymy pączek z półfabrykatów: pierwszy zwijamy wałkiem, a każdy kolejny owijamy wokół poprzedniego. Gdy pączek jest w pełni złożony, przymocuj go wstążką u dołu i udekoruj niebieską serwetką.

Kwiaty na serwetki DIY - Bujna żółta róża Kwiaty na serwetki DIY - Bujna żółta róża Kwiaty na serwetki DIY - Bujna żółta róża Kwiaty na serwetki DIY - Bujna żółta róża

Delikatny różowy kwiat

Ta metoda produkcji jest prawdopodobnie najbardziej żmudna, ale kwiaty są bardzo realistyczne. Różowa podwójna serwetka musi zostać odłączona, a istniejące fałdy wycięte na obu płótnach – otrzymujesz 8 kwadratów. Składamy każdy z nich, ale nie na pół, ale wcinamy, jak pokazano na zdjęciu – są to puste miejsca na płatki róż.

Bierzemy jeden blank i przekręcamy go od środka do krawędzi, aby płatek był bardziej naturalny. Robimy to z sześcioma kolejnymi kwadratami. Ostatni przedmiot przekręcamy wyraźnie poziomo, bez zagięć i formujemy z niego rdzeń, zginając jedną krawędź w dół.

Następnie zaczynamy składać pączek, owijając rdzeń przygotowanymi płatkami. Po zebraniu wszystkich płatków mocujemy kwiatek nitką lub sznurkiem. Jeśli chcesz, możesz zrobić 7-9 takich pąków, posadzić je na drucianych łodygach, wcześniej zawiniętych w zielone serwetki. Otrzymasz wspaniały bukiet, który możesz umieścić w małym wazonie lub koszyczku..

Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat Kwiaty na serwetki DIY - Delikatny różowy kwiat

Mniszek wiosenny serwetka

Aby mniszek był naprawdę bujny, musisz przygotować trójwarstwowe żółte serwetki, zszywacz i nożyczki. Kilkakrotnie składamy żółtą serwetkę i kroimy w kwadraty. Następnie kładziemy je jeden na drugim i mocujemy pośrodku za pomocą wspornika. Narożniki powstałej piramidy należy wyciąć w taki sposób, aby uzyskać okrąg..

Delikatnie użyj nożyczek, aby zrobić frędzle wokół krawędzi. Podnosimy każde kółko do góry i puszymy je – otrzymujesz bujny mniszek lekarski. Ponieważ tylna strona produktu będzie całkowicie płaska, takie kwiaty można wykorzystać do produkcji aplikacji dla dzieci, luksusowych paneli lub biżuterii..

Kwiaty na serwetki DIY - Wiosenny mniszek lekarski Kwiaty na serwetki DIY - Wiosenny mniszek lekarski

Robienie goździków z serwetek

Teraz zastanowimy się, jak szybko i łatwo wykonać obszerne goździki na bukiet, który doskonale ozdobi każde wnętrze. Serwetki (trójwarstwowe) można wykonać w dowolnym kolorze według własnego uznania: szkarłatnym, białym, różowym itp., a do łodygi potrzebny będzie również drut i zielona serwetka.

Układamy przed sobą jedną serwetkę, ostrożnie odrywamy mały pasek wzdłuż jednej krawędzi. Pozostałą serwetkę należy złożyć jak akordeon i zawiązać na środku tym samym kawałkiem, tworząc kokardę.

Jeśli planujesz zrobić goździk na sztywnej drucianej nodze, nie możesz oderwać krawędzi od serwetki, ale uformuj łuk, owijając go końcem drutu. Następnie unosimy każdą krawędź naszego akordeonu i tworzymy bujny pączek. Na ostatnim etapie owijamy drut macierzysty zieloną serwetką. Goździk jest gotowy! Jak widać, wykonanie takiego kwiatka zajmuje bardzo mało czasu, więc całkiem możliwe jest wykonanie bujnego, pięknego bukietu.

Kwiaty na serwetki DIY - Goździki Kwiaty na serwetki DIY - Goździki

Piwonie z serwetek

Robienie obszernych piwonii jest nieco podobne do goździków. Tutaj również musisz zebrać serwetkę w akordeonie i zawiązać ją pośrodku, tworząc łuk. Następnie za pomocą nożyczek zaokrąglij końce, odcinając ostre rogi. Podnieś każdą krawędź i wyprostuj ją, aby uzyskać bujny pączek. Aby kwiat wyglądał bardziej imponująco, możesz użyć kilku serwetek naraz, różniących się odcieniami i kolorami – na dole kładziemy jeden zielony, potem ciemny liliowy, a na nim – jasny i składamy akordeon. Taki kwiat stanie się prawdziwą ozdobą każdego pudełka prezentowego..

W podobny sposób możesz zrobić duże kwiaty i ozdobić nimi ściany, zawiesić je na suficie lub żyrandolu. W związku z tym wymagane będą chusteczki o dużych rozmiarach i koniecznie trójwarstwowe. Dodatkową objętość można uzyskać, używając dwóch serwetek do jednego kwiatka. Takie dekoracje pomogą szybko przekształcić twoje mieszkanie w ramach przygotowań do wakacji, na przykład 8 marca lub walentynek..

Kwiaty na serwetki DIY - Piwonie Kwiaty na serwetki DIY - Piwonie Kwiaty na serwetki DIY - Piwonie Kwiaty na serwetki DIY - Piwonie

Piękny lotos z serwetek

Zręczne ręce potrafią zamienić nawet najzwyklejszą białą serwetkę w elegancki kwiatowy kawałek, który stanie się godną ozdobą każdego świątecznego stołu. Aby złożyć kwiat lotosu, musisz użyć techniki origami, która choć na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana, w rzeczywistości pozwala nawet początkującym tworzyć wspaniałe rękodzieła..

Więc weź wielowarstwową białą serwetkę i rozłóż ją całkowicie. Zegnij wszystkie rogi do środka i odwróć. Powtarzamy procedurę. Dalej, naciskając środek palcem, aby obrabiany przedmiot się nie rozwijał, delikatnie wyciągnij jeden róg, a następnie resztę. Jak widać, kwiat jest już prawie gotowy, ale aby wyglądał wspaniale, możesz nadać mu dodatkową objętość. Aby to zrobić, pamiętaj, że na tylnej stronie pozostały jeszcze cztery rogi, skierowane do środka – również należy je ostrożnie wyciągnąć. Teraz nasz lotos jest całkowicie gotowy, można go umieścić na środku talerza, a środek można wypełnić małym pączkiem żywego kwiatu.

Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos Kwiaty na serwetki DIY - Lotos

Kwiaty z serwetek własnymi rękami – zdjęcie

Podsumowując, zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. Tutaj znajdziesz wiele pomysłów, które pomogą Ci nie tylko zrobić kwiaty z serwetek własnymi rękami, ale także stworzyć całe kompozycje kwiatowe. Zainspirować się!

Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie Kwiaty z serwetek własnymi rękami - zdjęcie

Wideo: Jak zrobić kwiaty z serwetek