Stolik kawowy szklany (75 zdjęć)

Stolik kawowy szklany (75 zdjęć)

Nawet mały stolik kawowy może być świetnym funkcjonalnym meblem. Obdarzony wysokimi walorami dekoracyjnymi będzie również pełnić rolę oryginalnego akcentu, który odpowiednio dopełni całościową koncepcję stylistyczną pomieszczenia. Tak można opisać szklany stolik kawowy, który nigdy nie pozostanie niezauważony. Ma szeroką gamę modeli, o których porozmawiamy w tym artykule. Doradzimy również, na co zwrócić uwagę przy zakupie..

Zalety i wady

Przede wszystkim chciałbym krótko opisać główne zalety szklanego stolika kawowego. Obejmują one:

– Wysoka wytrzymałość i bezpieczeństwo produktu. Nowoczesne przezroczyste meble wykonane są ze specjalnego szkła hartowanego, które trudno stłuc. Nawet jeśli tak się stanie, odłamki będą miały bezpieczne krawędzie;

– Odporność na warunki wysokiej wilgotności, ekstremalne temperatury, co zapewnia trwałość produktu;

– Prostota opieki;

– Możliwość spełnienia szeregu funkcji we wnętrzu – szklany stolik kawowy może pełnić funkcję minibaru, stolika nocnego, stolika do serwowania, schowka na czasopisma, gazety i różne drobiazgi;

– Wysoka wydajność dekoracyjna, osiągnięta nie tylko dzięki oryginalności form, ale także różnym metodom malowania, rysowania itp .;

– Doskonała kompatybilność z innymi materiałami (drewno, metal, kamień), z których często wykonywana jest podstawa i rama. Produkty wykończone lub wykonane z drewna wyglądają solidnie i masywnie. Kute podkładki pod blaty są w stanie dodać atmosferze lekkości i wdzięku. Pięknie i oryginalnie prezentują się wsporniki z rattanu lub plecionych grubych gałęzi, które są wyraźnie widoczne pod przezroczystym blatem;

– Stół nie zaśmieca wizualnie przestrzeni dzięki swojej przejrzystości, lekkości konstrukcji;

– Meble szklane pasują do wnętrz w każdym stylu.

Oprócz wielu zalet stoły szklane mają również wady. Brud jest dość wyraźnie widoczny na szkle – odciski palców, plamy, dlatego blat trzeba często myć specjalnymi produktami. Meble szklane, zwłaszcza ekskluzywne przedmioty od projektantów, są dość drogie. Jeśli możliwości finansowe są ograniczone, można zwrócić uwagę na tańsze opcje produkcji krajowej lub chińskiej. Warto wziąć pod uwagę, że nie zaleca się instalowania ciężkich przedmiotów na szklanym blacie, a ponadto przesuwania ich po powierzchni – może to prowadzić do powstawania rys i odprysków.

Szklany stolik kawowy - zalety i wady Szklany stolik kawowy - zalety i wady Szklany stolik kawowy - zalety i wady

Rodzaje szklanych stolików kawowych

Obecnie istnieje ogromna gama modeli eleganckich stołów szklanych. Następnie przyjrzymy się głównym odmianom, dzieląc je warunkowo na grupy w zależności od pewnych cech..

W zależności od projektu

Szklane stoliki kawowe mogą pełnić wiele funkcji dzięki dodatkowym mechanizmom. Istnieją modele takie jak:

1. Monolityczny – najprostsza opcja pod względem wzornictwa, co oznacza obecność solidnej ramy z blatem. Nie jest w stanie się zmienić, ale ma doskonałe dane dekoracyjne;

2. Przesuwny – ulepszona konstrukcja zawierająca mechanizm synchroniczny, który rozszerza powierzchnię blatu. Jest to bardzo wygodny model, ponieważ po złożeniu zajmuje niewiele miejsca w pokoju, ale kiedy spotykają się goście, zamienia się w obszerny stół na przyjacielskie przyjęcie herbaciane;

3. Składanie – podobne do poprzedniego, przekształcającego modelu. Jej różnica polega na tym, że powierzchnia zwiększa się ze względu na pojawienie się dodatkowych elementów. Ten typ stołów posiada duży asortyment, w którym można wybrać zarówno standardowe warianty symetryczne, jak i niepowtarzalne stylowe rozwiązania projektowe z asymetrią..

Rodzaje szklanych stolików kawowych - W zależności od projektu Rodzaje szklanych stolików kawowych - W zależności od projektu

W zależności od ilości i rodzaju nóg

W przeciwieństwie do tradycyjnych stołów, obecne stoły mogą mieć różną liczbę nóg. Jednocześnie sam wygląd podpór może być dość oryginalny. Bardzo poszukiwane są blaty na jednej nodze lub okrągła podpora wykonana z drewna lub metalu..

Stylową opcją są blaty kawowe na szklanych bocznych krawędziach, które wydają się niemal niewidoczne we wnętrzu. Stoły na kółkach są również całkiem wygodne, które w razie potrzeby można łatwo przesunąć..

Wybierając ten lub inny model, musisz skupić się na ogólnym stylu wnętrza. Metalowe krzyżujące się lub szklane wsporniki idealnie pasują do nowoczesnych trendów, drewniane nogi do etnicznych, rustykalnych stylów. Stoliki na czterech nogach to klasyczna opcja, która będzie odpowiednia w każdym wnętrzu.

Rodzaje stolików szklanych - W zależności od ilości i rodzaju nóg Rodzaje stolików szklanych - W zależności od ilości i rodzaju nóg

W zależności od rozmiaru i kształtu

Dziś nie jest trudno kupić lub wykonać na zamówienie szklany stolik kawowy o dowolnym rozmiarze. Wybór zależy od wielkości pokoju i osobistych życzeń właścicieli. Stół do transformacji byłby dobrym rozwiązaniem do małego salonu. Gdyby przypadł mu los wcielenia się w rolę szafki nocnej, można pozostać na małym modelu, który nie zajmie dużo miejsca w sypialni..

Kształty są również całkowicie zróżnicowane: od zwykłych okrągłych, kwadratowych, prostokątnych po najbardziej zakrzywione. W przypadku małych i ciasnych pomieszczeń preferowany jest okrągły blat, którego opływowy kształt jest bezpieczniejszy (zwłaszcza jeśli w domu są dzieci). W przestronnym salonie istotny jest stół kwadratowy lub prostokątny..

A jeśli naprawdę chcesz zaskoczyć swoich gości, śmiało szukaj poszczególnych produktów, które są wykonywane na zamówienie. Mogą to być opcje kręcone lub tabele abstrakcji, które często nie przenoszą specjalnego obciążenia funkcjonalnego. Oryginalny projekt posiada stoły w formie sześcianu lub owalu modele jedno-, dwupoziomowe.

Rodzaje stolików szklanych - W zależności od rozmiarów i kształtów Rodzaje stolików szklanych - W zależności od rozmiarów i kształtów Rodzaje stolików szklanych - W zależności od rozmiarów i kształtów

Projekt szklanych stolików kawowych

Główną zaletą mebli szklanych jest nieskończona ilość możliwości dekoracji. Blaty matowe cieszą się dużym zainteresowaniem, doskonale dopełniając nowoczesny minimalizm wnętrz. Ta opcja jest również dość praktyczna, ponieważ odciski palców i kurz są mniej widoczne na matowym szkle, a sama powierzchnia jest w stanie delikatnie rozpraszać światło..

W produkcji stołów często stosuje się szkło kolorowe (lacobel), które ma jednolity kolor. Mogą to być blaty gładkie lub z nadrukiem w postaci wzorów kwiatowych, szkiców geometrycznych, rzeźbionych ozdób lub po prostu surowych linii..

Prześwitujący brąz i czerń to modne odcienie szklanych stolików kawowych. Blaty te mogą być wyposażone w ramy chromowane lub drewniane. W każdym razie są w stanie stworzyć wyjątkową atmosferę prezencji i szyku..

Kolorowe stoliki – niebieski, szary, zielony – można dopasować do koloru wnętrza lub odwrotnie, można je wykorzystać do stworzenia strefy akcentowej. Konstrukcje szklane z organizacją przestrzeni wewnętrznej na akwarium lub florarium wyglądają bardzo nietypowo.

Projekt szklanych stolików kawowych Projekt szklanych stolików kawowych

Rzeczy do rozważenia przy zakupie

Powiedzieliśmy już, że meble wykonane z wytrzymałego szkła wyróżniają się wysokim kosztem, dlatego do wyboru modelu należy podejść dość skrupulatnie. Przede wszystkim musisz zdecydować, jakie obowiązki funkcjonalne zostaną przypisane do stolika kawowego. Mała rodzina może ograniczać się do kompaktowej konstrukcji z dodatkową półką lub wnęką. To wystarczy, aby pomieścić kilka filiżanek herbaty i ulubione czasopismo..

Jeśli w rodzinie zwyczajem jest spotykanie się z gośćmi lub organizowanie spotkań rodzinnych, możesz zdecydować się na opcje transformacji. Trzeba też zastanowić się, czy konieczne będzie przesunięcie stołu – być może najlepszą opcją byłby model na kółkach. Dla dużej rodziny dobrym rozwiązaniem byłby stół z kilkoma półkami, na których można postawić wiele rzeczy..

Jednym z ważnych punktów, które zasługują na szczególną uwagę, jest dobór modelu pasującego do stylu wnętrza. Klasyczne projekty mają proste konfiguracje. Blaty mają zwykle kształt owalny lub prostokątny. Podpora składa się z czterech nóg, które mogą być drewniane, rzeźbione lub kute.

Blat stolika kawowego w stylu Art Nouveau jest często wykonany z kolorowego szkła, a na podstawę stosuje się drogie materiały – rzadkie drewno, kamień, a także części kute. Ten styl jest dość bliski naturze, dlatego w wystroju mebli można prześledzić florystyczne ornamenty, ozdobne kwiatowe wzory..

Ultranowoczesny styl high-tech oferuje proste geometryczne lub opływowe kształty. W projektowaniu mebli dominują linie proste i ukośne. Stolik kawowy ze stelażem ze stali nierdzewnej będzie dobrze wyglądał, a drewno w konstrukcjach jest niezwykle rzadkie.

Nowoczesny minimalizm, który promuje prostotę i funkcjonalność, uzupełni przekształcający się stół lub wzór na kółkach bez zbędnych wzorów, ozdób i innych pretensjonalnych elementów.

Cechą obszarów wiejskich, takich jak wieś, Prowansja, jest komfort i przytulność. Zastosowano tu naturalne materiały, głównie jasne odcienie, a szkło w najlepszy sposób podkreśla lekkość i otwartość wnętrza. Stół może mieć solidną podstawę wykonaną z naturalnego drewna z elementami rzeźbienia lub przetarcia. W domu takie stoły zdobione są techniką decoupage. Nie mniej atrakcyjnie prezentują się konstrukcje z elementami kutymi lub wyposażone w koła..

Szklany stolik kawowy - rzeczy do rozważenia przy zakupie Szklany stolik kawowy - rzeczy do rozważenia przy zakupie Szklany stolik kawowy - rzeczy do rozważenia przy zakupie Szklany stolik kawowy - rzeczy do rozważenia przy zakupie

Szklane stoliki kawowe – zdjęcie

Szklany stolik kawowy może dodać oryginalności każdemu pomieszczeniu, zamieniając się w elegancką dekorację wnętrza. Meble szklane są zawsze piękne i stylowe. W naszej galerii zdjęć zebraliśmy najlepsze zdjęcia, które pokazują, że stolik kawowy może sprawić, że wystrój pokoju będzie stylowy i funkcjonalny. Miłego oglądania!

Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie Szklane stoliki kawowe - zdjęcie