Styl loftu we wnętrzu (80 zdjęć)

Styl loftu we wnętrzu (80 zdjęć)

Początki tego kierunku stylistycznego sięgają lat 40-tych, kiedy tak niezwykły projekt domu można było zobaczyć w kreatywnej bohemie Stanów Zjednoczonych. Otwarte rury, duch warsztatowy, armatura fabryczna i wysokie sufity to główne koncepcje stylu loftowego we wnętrzu. Budynki starych fabryk i podobnych manufaktur zamieniły się w elitarne apartamenty na spotkania artystów, pisarzy, muzyków, projektantów.

Cechy stylu loft

Każdy projekt wnętrza to połączenie konkretnych rozwiązań architektonicznych i estetycznych. Loft to harmonijny tandem starego i nowego. Istnieją również podstawowe cechy, dzięki którym ten styl można łatwo rozpoznać. Należą do nich następujące elementy:

1. Otwórz plan. Brak przegród, ciężkich zasłon i parawanów to 50% sukcesu w dekorowaniu mieszkań w stylu loftowym.

2. Duże okna. Bogactwo światła i przestrzeni – podstawa poddasza.

3. Praktyczne meble. Musi w pełni spełniać swoje wymagania funkcjonalne, a także eksponować wydzielone obszary pomieszczenia..

4. Schody drewniane. Taki prosty industrialny dodatek nada pomieszczeniu szczególnego uroku i komfortu..

5. Antyczne wykończenie. Może to być odrapana podłoga, ceglane ściany, metalowe części, gołe rury. Schludne zaniedbanie odgrywa dużą rolę w projektowaniu loftów.

6. Wysokie sufity. Wizualnie sprawią, że pomieszczenie będzie jeszcze bardziej przestronne i wolne..

7. Kreatywny wystrój. Czarno-białe rysunki, abstrakcyjne wzory, płyty muzyczne, szklane wazony, nietuzinkowe doniczki idealnie wpasują się w duży obraz.

8. Fajne odcienie. Najlepsze opcje to szary, niebieski, biały, brązowy.

9. Kominki. To kolejna racjonalna okazja do kreatywnego uzupełnienia loftowego projektu..

10. Połączenie starych i nowych części. Na przykład nowoczesna technologia i postarzane lustra, zmodernizowane obrazy i wiklinowy fotel „babci”.

Projektowanie wnętrz w stylu loftu - funkcje Projektowanie wnętrz w stylu loftu - funkcje Projektowanie wnętrz w stylu loftu - funkcje

Meble w stylu loftu

Jedną z głównych zalet stylu loftowego jest to, że możesz dać upust swojej wyobraźni. Oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę odpowiednich kombinacji. Nawet stary drewniany stół czy zbędny metalowy wieszak zamieni się w miejskie detale kreatywnej przestrzeni w ciągu kilku sekund. Meble w tak nietuzinkowym designie spełniają zarówno rolę funkcjonalną, jak i estetyczną. Eksperci zalecają, aby nie ograniczać się do jednej rzeczy, ale połączyć stare z nowym. Zabytkowe drewniane półki, postarzane szafy, metalowe stoliki kawowe, a także chromowane nowoczesne półki (które mogą stanowić świetne tło do zagospodarowania dużego pokoju) i miękkie otomany będą wyglądać idealnie. Sofa akordeonowa nadaje się do salonu, do sypialni – klasyczne łóżko z niezwykłym zagłówkiem, do kuchni – sofa-book. Najlepiej zwrócić uwagę na meble prostokątne, a także przedmioty ręcznie robione. Nie preferuj zbyt jasnych odcieni, aby nie zakłócać spokojnej atmosfery pomieszczenia..

Aranżacja wnętrz w stylu loftu - Meble Aranżacja wnętrz w stylu loftu - Meble Aranżacja wnętrz w stylu loftu - Meble

Tekstylia, wystrój i oświetlenie

Loft to właśnie taka aranżacja wnętrza, która udowadnia, że ​​„styl można znaleźć w poszczególnych detalach”. Szklane figurki, rzeźby w drewnie, czarno-białe fotografie, kamienne pamiątki, ręcznie robione pudełka mogą stać się wspaniałym i nietuzinkowym wystrojem. Bardziej minimalistyczną, ale nie mniej interesującą opcją są pejzaże i półki na zawiasach z kwiatami..

Decydując się na tekstylia, warto zwrócić uwagę wyłącznie na lekkie rolety, lekkie, ręcznie robione zasłony, a także geometryczne wzory na poduszkach na sofie. Możesz wybrać kolory kwasowe (w przypadku nadmiernej jednorodności wykończeń i mebli).

Loft to rodzaj buntowniczej atmosfery. Oświetlenie również nie powinno być banalne, ale oryginalne i różnorodne. Oprócz głównego źródła światła (żyrandole, lampy) świetnie będą wyglądać zamontowane reflektory podsufitowe, punktowe lampy wiszące lub stojące, a także metalowe świeczniki.

Projektowanie wnętrz w stylu loftowym - Tekstylia, wystrój i oświetlenie Projektowanie wnętrz w stylu loftowym - Tekstylia, wystrój i oświetlenie Projektowanie wnętrz w stylu loftowym - Tekstylia, wystrój i oświetlenie Projektowanie wnętrz w stylu loftowym - Tekstylia, wystrój i oświetlenie

Wykończenia i materiały

Wybór odpowiedniej wykładziny podłogowej i ściennej do stylu loft to wymagające zadanie. Należy dobierać materiały według kilku kryteriów na raz: wysoka jakość, harmonijne połączenie, funkcjonalność.

Piętro

Najlepszymi opcjami powierzchni podłogi na poddaszu są nieprzetworzone materiały naturalne (drewno, kamień), laminat lub imitacja cegły. Tego typu wykończenia podkreślą minimalizm, estetykę i staną się atrakcją pomieszczenia..

Projektowanie wnętrz w stylu loftu - wykończenie podłogi Projekt wnętrz w stylu loftu - wykończenie podłogi Projektowanie wnętrz w stylu loftu - wykończenie podłogi

Ściany

W tym kierunku wewnętrznym nie wolno dekorować zwykłych powierzchni murowanych i otynkowanych. Możesz również ozdobić ściany zwykłą farbą (najczęściej nadają się odcienie beżowe, szare, niebieskie i kawowe), tapetą z geometrycznymi wzorami lub plastikowymi panelami imitującymi cegłę lub drewno.

Wystrój wnętrz w stylu loftu - Dekoracja ścienna Wystrój wnętrz w stylu loftu - Dekoracja ścienna Wystrój wnętrz w stylu loftu - Dekoracja ścienna

Sufit

Beztynkowa powierzchnia pomoże wesprzeć strychowe motywy twórczego chaosu. Można go pozostawić bez dekoracji lub pomalować farbą emulsyjną w neutralnych odcieniach światła..

Projektowanie wnętrz w stylu loftu - wykończenie sufitu Projektowanie wnętrz w stylu loftu - wykończenie sufitu Projektowanie wnętrz w stylu loftu - wykończenie sufitu

Wnętrza w stylu loftowym – zdjęcie

Ten styl jest uniwersalny dla każdego pomieszczenia. Stworzy maksymalny komfort i spokój w sypialni, doda ekstrawagancji salonowi, wypełni pokój dziecinny buntowniczym duchem i wniesie radość do przedpokoju.

Projekt sypialni w stylu loftu

Podstawową zasadą przy tworzeniu wygodnego łóżka w loftowym stylu jest nie zaśmiecanie przestrzeni niepotrzebnymi detalami. Pomieszczenie powinno być przestronne, wolne i jasne. Klasyczne łóżko z metalowym lub drewnianym zagłówkiem, wiszącymi regałami, konstrukcjami ramowymi i główną atrakcją w postaci kominka, kamiennej mozaiki lub ściennej galerii zdjęć (jeśli pozwala na to powierzchnia pomieszczenia).

Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza sypialni w stylu loftu - zdjęcie

Projekt salonu w stylu loftu

To miejsce w domu przypisuje ważną rolę – zapewnia komfort nie tylko właścicielom domu, ale także gościom. Duży salon w stylu loftu można podzielić na 2 pożądane strefy (na przykład biuro i część wypoczynkową) za pomocą regałów na książki lub miękkich foteli. Mały pokój powinien być uzupełniony drewnianym stołem jadalnym z nogami z kutego żelaza, fotelem bujanym i antycznym wystrojem na wiszących półkach.

Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie Wystrój salonu w stylu loftu - zdjęcie

Projekt kuchni w stylu loftu

Rozkładana sofa, mały metalowy stolik, panel ścienny i lampy wiszące nad jadalnią będą świetnym rozwiązaniem do kuchni w stylu loftowym. Najważniejsze, aby pamiętać o harmonijnym połączeniu kolorów mebli, dekoracji i tekstyliów. Mogą mieć ten sam odcień lub mogą kontrastować ze sobą..

Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza kuchni w stylu loftu - zdjęcie

Projekt pokoju dziecięcego w stylu loftu

Loft świetnie nadaje się dla kreatywnego dziecka/nastolatka. Nowoczesne łóżko na podium będzie dobrze współgrać z postarzaną drewnianą sztalugą, dużymi pufami, imitacjami belek ściennych, a także dekoracją w postaci plakatów zespołów muzycznych, rysunków i ekskluzywnych ręcznie robionych zabawek.

Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza pokoju dziecięcego w stylu loftu - zdjęcie

Projekt korytarza w stylu Loft

Ten pokój powinien obejść się bez nieporęcznych mebli i wystroju. Lepiej używać drewnianych półek, szorstkich wykończeń i postarzanych luster. Tak więc ogólna niezwykła atmosfera zostanie dopełniona, ale nie przytłoczona..

Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie Projekt wnętrza korytarza w stylu loftu - zdjęcie

Wideo: Styl loftowy w aranżacji wnętrz