Variklis, be abejo, yra svarbiausia ir brangiausia bet kurios transporto priemonės sudedamoji dalis, todėl jis turėtų būti atitinkamai elgiamasi, kad būtų užtikrinta ilga ir sklandi kelionė. Žemiau mes išvardinome keletą patarimų, kaip galite išvengti priešlaikinio variklio gedimo atlikdami kelis paprastus įpročius.
Kaip apsaugoti savo variklį??
Periodiškas eksploatacinių dalių tikrinimas padės nustatyti nedidelius variklio defektus, kurie laikui bėgant gali tapti dideliais pažeidimais. Įvairių prietaisų įspėjimų niekada nereikėtų ignoruoti vien dėl to, kad tuo metu automobilis vis dar yra tinkamas važiuoti. Tai gali labai greitai pasikeisti, jei nepaisysite įspėjamųjų ženklų. Siekiant užtikrinti tepimą tarp variklio komponentų, taip pat būtina, kad Variklio alyva reguliariai keičiama valia. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad alyvą reikia keisti vėliausiai nuvažiavus 40 000 km, tačiau visada patartina pasidomėti transporto priemonės instrukcija, nes gamintojas geriausiai žino, kada ją pakeisti.
Nepaisant to, alyvos lygis turėtų būti tikrinamas kas 1 000 km, kad būtų galima įvertinti, kada kitas atnaujinimas yra prasmingas. Aušinimo skystis taip pat turėtų būti pakeistas po dvejų metų, nes trūkumo atveju variklis gali greitai perkaisti ir būti pažeistas. Apskritai visada turėtumėte stebėti variklio temperatūrą – jei ji yra ribinėje diapazone, variklį reikia nedelsiant išjungti, kad jis nebūtų paveiktas.
Tinkamas vairavimo elgesys užtikrina variklio ilgaamžiškumą
Šaltas užvedimas yra nuodas varikliui, todėl jį užvedus visada reikia lėtai pašildyti. Šildymo metu reikia vengti didelio greičio. Patartina dažnai žiūrėti į temperatūros ekraną, kad surastumėte tinkamą momentą didesniam greičiui. Čia reikia paminėti, kad variklio pašildymas stovint nėra gera idėja. Pirma, tai draudžiama pagal StVO, nes reikėtų vengti nereikalingo triukšmo ir išmetamųjų teršalų, antra, tai nėra ypač veiksminga. Tai kur kas geriau ir ekologiškiau, jei tuoj pat išvažiuojate mažu greičiu.
Su naujomis transporto priemonėmis ar varikliais čia reikia elgtis ypač atsargiai, nes jie turi būti nuvažiuoti maždaug 1000 kilometrų, kol jie net nepasieks didelio greičio. Teigiama, kad jis yra švelnus naujam varikliui, jei įsilaužimo fazėje jis kelias valandas veikia tuščiąja eiga. Tačiau tai yra labai pavojinga varikliui, kuris iš tikrųjų gali būti pažeistas, nes, pavyzdžiui, alyvos siurblys nesukuria pakankamai slėgio ir alyva nepasiekia svarbių tepimo taškų.
Turbo variklius po ilgos kelionės esant pilnai apkrovai reikia trumpai atvėsinti tuščiąja eiga, kitaip jie gali būti labai greitai sugadinti.
Taip pat reikėtų vengti nuolatinių trumpų kelionių, nes tai turi įtakos variklio alyvos tepimui. Daugelis automobilių savininkų prieš pildami degalus taip pat važinėja beveik tuščiais automobiliais. Dėl to purvo dalelės, esančios bako apačioje, lengviau nusėda kuro filtre ir taip užsikemša.
Jei laikysitės visų šių patarimų, variklį galima naudoti gerokai ilgiau nei faktinis vidutinis 200 000 km veikimo laikas. Be to, galima išvengti brangaus remonto ar net pakeisti variklį ankstyvoje stadijoje.