Kaktusai yra labai tvirti ir lengvai prižiūrimi augalai, kuriuos daugelis iš mūsų sodina namuose ar net sode. Nors apskritai tai turėtų būti tiesa, tinkama kaktusų priežiūra neabejotinai yra svarbus dygliuotųjų sukulentų gerovės veiksnys. Todėl šis įrašas yra apie tai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, kai kalbama apie vietą ir dirvožemį, laistymą ir tręšimą, taip pat persodinant.
Jei kaktusų priežiūra yra teisinga, tai tikrai galite pamatyti
Pasirinkite geriausią vietą ir dirvą
Iš esmės kaktusai nori, kad būtų šviesu ir šilta, tačiau tiesioginė vidurdienio saulė jiems daugeliu atvejų yra problema. Daugelis rūšių netgi yra labai jautrios stipriems saulės spinduliams ir tam tikromis aplinkybėmis netgi gali nudegti. Nykščio taisyklė sako: kuo šviesiau žalia ir kuo senesnis augalas, tuo daugiau šviesos jis gali toleruoti.
Rūpinantis kaktusais labai svarbu apsaugoti augalus nuo skersvėjų, nes jie jų visiškai netoleruoja. Todėl turėtumėte būti atsargūs pasirinkdami vietą ir ieškodami ramios vietos savo kaktusams. Palangės iš esmės yra tinkamos, tačiau turėtumėte būti atsargūs su karštu šildytuvo oru, jei jis yra po juo. Dėl to substratas gali išdžiūti per greitai ir per intensyviai. Tas pats pasakytina ir apie grindų šildymą, jei kaktusai stovi tiesiai ant jo. Tokiais atvejais po sodintuvu patartina pastatyti izoliacinę medinę trinkelę.
Sukurkite mini sodą su kaktusais ant palangės
Idealus substratas yra humuso turinčio vazoninio dirvožemio, smėlio ir molio granulių mišinys. Bet jūs visada galite naudoti parduodamą kaktusų dirvą ir, jei norite, sumaišyti su smėliu ar smulkiais akmenukais. Svarbiausia, kad pagrindas būtų optimaliai pralaidus ir neleistų kauptis vandeniui.
Tinkamai laistykite ir tręškite
Ne veltui kaktusų dirvožemis turėtų trukdyti surinkti vandenį, nes paskutinis dalykas, kurį mėgsta dygliuotieji augalai, yra užmirkimas. Tai gali sukelti mirtiną poveikį jūsų šaknies kamuoliukui ir sukelti puvimą. Todėl laistymas turėtų būti ekonomiškas. Pavasarį ir vasarą pakanka kartą per savaitę. Supilkite skvarbiai arba panardinkite kaktusus į vandenį su kalkėmis. Tokiu būdu substratas tolygiai sudrėkinamas ir gali visiškai išdžiūti, kol vėl užpilamas. Kita vertus, žiemą pakanka laistyti tik kartą per mėnesį. Kai kurioms kaktusų rūšims vandens tiekimas gali būti net visiškai nutrauktas.
Laistykite savo kaktusus su meile ir rūpesčiu!
Panašiai atrodo ir su tręšimu. Jūs neturėtumėte tręšti kaktusų žiemą, tačiau nuo gegužės iki rugsėjo jiems vis tiek reikia šiek tiek kaktuso trąšų, ypač jei norite gražių gėlių.
Žiema ir poilsis
Priklausomai nuo kaktuso tipo, sąlygos tobulam žiemojimui sukurti skiriasi. Kadangi kai kurie kaktusai gali gerai klestėti žiemą esant tokiai pačiai temperatūrai kaip vasarą. Tačiau kitiems reikia gana žemų – nuo 4 iki 12 laipsnių. Todėl laiptai, svečių kambarys ar žiemos sodas puikiai tinka kaip jaukios žiemos patalpos jūsų kaktusams. Kaip minėta aukščiau, žiemą turėtumėte visiškai nutraukti vandens ir trąšų tiekimą.
Svarbu: Ne visos kaktusų rūšys žiemos mėnesiais ilsisi. Kai kurie, pavyzdžiui, kalėdinis kaktusas, jų turi jau rugpjūtį.
Įsitikinkite, kad jūsų augalai turi geriausias sąlygas tobulai žiemoti
Ką apie persodinimą?
Kaktusai paprastai auga labai lėtai. Taigi jums nereikia jų persodinti per dažnai. Paprastai tai atsitinka kartą per trejus ar ketverius metus. Jūs pastebėsite, kai atėjo tinkamas laikas, kai gėlių vazonas augalui tiesiog tapo per mažas. Taip pat gali būti, kad kaktuso šaknys išaugo iš drenažo skylių. Persodinimas iš esmės yra panašus į kitų augalų. Vienintelis skirtumas čia yra stuburai. Jūs neturėtumėte nuvertinti šių dalykų. Viena vertus, turėtumėte apsaugoti jį nuo lūžio, tačiau, kita vertus, taip pat turėtumėte galvoti apie savo pirštus. Todėl naudokite specialias kaktuso pirštines ir žnyples, ypač su didesniais, dygliuotais egzemplioriais. Arba galite naudoti polistirolo lapus ir laikraštį. Persodindami būkite atsargūs, kad nepažeistumėte švelnių šaknų.
Dideli kaktusai bet kurioje patalpoje išpjauna puikią figūrą
Dar kartą peržiūrėkite visus mūsų patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti kaktusus, ir aprūpinkite dygliuotus numylėtinius viskuo, ko jiems reikia. Tada daugeliu atvejų jie net suformuos gėles ir taps tikrais akių gaudytojais.
Gražiai išdėstyti ant palangės, kaktusai ir sukulentai atrodo ypač prašmatniai
Atitinkami gėlių vazonai yra tokie pat svarbūs stilingai išvaizdai
Kaktusai taip pat puikiai tinka lauke sode
Kalėdinis kaktusas rugpjūčio mėnesį pertrauką daro, o žiemą žydi
Tinkamai prižiūrėdami savo kaktusus, netrukus žydės ir jūsų augalai