Eidami pro kai kuriuos namus ar lankydami sodo mėgėjus, žavimės jų kūrybiškumu, taip meistriškai ir efektyviai integruodami šiurkščią gamtą į savo lauko teritoriją. Šie žmonės turėjo drąsos sukurti alpinariumą lauke arba šalia namo. Tai turi būti sėkminga mažo Alpių kraštovaizdžio kopija jūsų sode. Dėl šios priežasties, prieš jį kuriant, reikia atsižvelgti į kai kuriuos svarbius aspektus, pavyzdžiui, pasirinkti tinkamą alpinariumo vietą, gauti tinkamų akmenų ir dirvožemio bei pasodinti ten gražių alpinariumo gėlių. Visa tai jums gali atrodyti per daug sudėtinga ir nuobodu, tačiau atvirai kalbant, tai tikrai yra viena maloniausių sodo formų. Jei tai padarysite teisingai, galutinis rezultatas taip pat yra nuostabus. Be to, kiekvienas alpinariumas yra unikalus savo natūralia išvaizda, visiškai lengvai prižiūrimas ir patvarus. Visi pliusai, kurių negalima ignoruoti!
Tikrai norite, kad kiekvieną dieną prieš akis būtų nedidelis Alpių kraštovaizdžio gabalas, tiesa??
Jei taip pat norite natūralaus, šiek tiek šiurkštaus grožio savo lauko zonoje, atėjote į reikiamą vietą. Mes paruošėme jums protingų patarimų, kuriuos ką tik gavome iš alpinariumų ekspertų. Toliau parodysime, kaip galite nustatyti geriausią vietą savo sode ir pasirinkti tinkamus akmenis, dirvą ir augalus.
Žinoma, šio straipsnio pabaigoje taip pat pateikiame naudingų jūsų esamo alpinariumo priežiūros patarimų. Laikykis!
Alpinariumui kieme reikia nedidelio ploto ar kampo.
- Kaip pasirinkti tinkamą vietą roko sodui?
Prieš nustatydami tinkamą savo alpinariumo vietą, apsidairykite lauke. Idealiu atveju šis taškas turėtų būti ant nedidelio nuolydžio ir vis tiek būti nukreiptas į saulę. Nedidelis reljefo nuolydis leidžia lietaus vandeniui lengvai ir greitai nutekėti, taigi jūs išvengsite bet kokio vandens nutekėjimo. Taigi, prieš nuspręsdami, kur tiksliai pasodinti alpinariumą, atidžiai apsvarstykite natūralias gyvenimo sąlygas sode. Nepamirškite, kad reikiamą nuolydį taip pat galite sukurti dirbtinai su tempiamais akmenimis, tačiau tai reiškia, kad jums reikės daugiau darbo.
Vešli žaluma puošia alpinariumą priešais namą ir priima svečius bei draugus.
Priešais namą taip pat galima sukurti alpinariumą, tada jis tikrai traukia praeivius ir kaimynus. Tokiu būdu, jūs taip pat galite padaryti aiškų pareiškimą priekinis kiemas , kad jums patinka natūralus sodo dizainas. Tačiau daugeliu atvejų jūs pasirenkate tinkamą vietą šalia namo, taip pat atsižvelgdami į ten esančias apšvietimo sąlygas. Pavyzdžiui, ilgalaikis medžių šešėliavimas nėra pageidautinas. Rekomenduojama, kad alpinariumas didžiąją dienos dalį būtų saulėtas. Akmenys dieną kaupia saulės šilumą, o naktį ją atiduoda. Tai labai svarbu alpinariumo augalams.
Akmens sodas didžiąją dienos dalį turėtų būti saulėtas.
Mūsų papildomas patarimas: Alpinariumo kūrimas turi būti kruopščiai suplanuotas iš anksto. Taigi būtų naudinga, jei iš anksto sudarytumėte sodo teritorijos eskizą ir suplanuotumėte akmenų išdėstymą.
- Negali būti alpinariumo be akmenų ir smėlio dirvožemio!
Akmenys yra natūralus bet kurio alpinariumo pagrindas ir daug reiškia jo dizainui. Jie gali būti labai skirtingų dydžių, pageidautina – be raštų. Padėkite juos strategiškai, priklausomai nuo jūsų iš anksto parengto eskizo, bet taip pat šiek tiek asimetriškai. Toks išdėstymas dažniausiai būna lauke. Taip pat galite naudoti didelius ir mažus akmenis, apvalius, kampinius, lygius ir šiurkščius akmenis. Tarp akmenų atsiradusios tuštumos turi būti užpildytos žvyru ir pasiekti natūralią išvaizdą. Taip sukuriate natūralų alpinariumo dizainą. Tada sumaišykite su drožlėmis, smėliu ir tai būtų puikus žingsnis pirmam žingsniui!
Dideli akmenys derinami su mažais, apvalūs su kampiniais arba lygūs su šiurkščiais.
Kurdami alpinariumą, jūs iš tikrųjų sukuriate tinkamas gyvenimo sąlygas alpinariumo augalams. Jie yra atsparūs sausrai ir daugeliu atvejų juos lengva prižiūrėti. Dėl šios priežasties jiems reikia mažai maistinių medžiagų turinčio dirvožemio. Be to, jis turi būti gerai pralaidus vandeniui, todėl smėlio-žvyro dirvožemis yra tinkamas jūsų alpinariumui. Priklausomai nuo galimybės ir gamtinių sąlygų, pasirūpinkite drenažu, kad, viena vertus, galėtumėte kontroliuoti atbulinį vandenį ir, kita vertus, išvengtumėte vandens nutekėjimo.
Tačiau alpinariume pageidautina drenažas.
- Tinkamos alpinariumo gėlės šiai sričiai suteikia šiek tiek spalvų ir dramos!
Akmenys ir tinkami augalai sudaro alpinariumą, dėl to nėra jokių abejonių. Mes jau apžvelgėme populiariausius alpinariumo augalus, todėl norime tik pabrėžti jų vaidmenį įvedant į roko sodą šiek tiek daugiau spalvų ir dramos. Pavyzdžiui, levandos pasižymi subtilia violetine spalva, Alpių asteris atrodo kukliai ir keri mėlynomis gėlėmis. Šviestuvų valymo žolė judina plonus stiebus net esant silpnam vėjui ir sukuria judantį vaizdą. Junker lelijos, fuksijos, mėlynieji varpai ir daugelis kitų puikiai dera į grubų alpinariumo kraštovaizdį.
Žydinčios gėlės alpinariumui suteikia daugiau spalvų.
Gražių ir tinkamų alpinariumų augalų sąrašas yra tikrai ilgas, tačiau jie visi turi vieną bendrą bruožą. Jie yra lengvai prižiūrimi, visiškai nereiklūs ir atsparūs sausrai. Alpinariume galite pasodinti smulkių sumedėjusių augalų, žemų krūmų ir dekoratyvinių žolių ir sumaniai jas derinti su žydinčiais augalais. Laipiojimo gėlės šioje srityje taip pat yra tinkamoje vietoje. Prieš nusprendžiant dėl konkrečių veislių, geriausia sužinoti apie atskirus alpinariumo augalus internete arba vietiniame sodo centre.
Perian speedwell žavingai gražiai atrodo alpinariume.
- Alpinariumą reikia mažai prižiūrėti, tačiau jis turi stiprų vizualinį poveikį visoje lauko zonoje
Kadangi kiekvieną alpinariumą labai lengva prižiūrėti, jums iš esmės nereikia jaudintis dėl ten esančių augalų. Jiems tinka saikingas laistymas ir tręšimas. Tačiau ypač pavasarį turėtumėte pašalinti samanas ir piktžoles, kad jos neužgniaužtų ką tik pasodintų gėlių ir krūmų. Akmens sodas dažniausiai apsaugotas nuo kenkėjų ir ligų.
Tačiau tai gali suteikti jums natūralaus žavesio kelis mėnesius ir įvesti tam tikrą dramos dozę į jūsų lauko zoną. Bent jau dėl šios priežasties tikrai verta sukurti alpinariumą, ar ne?