Kaip suprojektuoti sodą aplinkai nekenksmingame name
Vasara yra puikus laikas, oras yra gražus ir mes galime daug ilgiau sėdėti sode. Galite tvarkyti kraštovaizdį, kalbėtis su šeima ir draugais, atsipalaiduoti ir gulėti saulėje. Taip pat galite priversti savo aplinką tausojantį gyvenimo būdą žalios atviros erdvės dekoru, atnaujintomis patalpomis ir tvaraus dizaino idėjomis.
Šiandien turime paruošę 10 idėjų, kaip ekologiškai padaryti savo atvirą erdvę žalią.
1. Sujunkite atvirą erdvę su interjeru:
Pabandykite neryškinti ribą tarp atviros ir vidinės erdvės jūsų namuose. Atidarę langus ir duris, galite į namus patekti gryno oro. Architektūrinės galimybės, tokios kaip stiklinės sienos ir stiklinės durys, leidžia mėgautis gaiviu vėjeliu neįleidžiant naminių gyvūnėlių.
Sujunkite laisvą erdvę su interjeru pro atidarytus langus ir duris
2. Atneškite žalias medžiagas į renovaciją ir pertvarkymą
Svarstydami apie medinį denį, pirkite perdirbtą ar seną medieną iš kitų pastatų. Daugelis medienos parduotuvių siūlo didelį medienos atliekų pasirinkimą jūsų atviros erdvės projektams. Betonas, suvirinimo geležis ir net geležinkelio jungtys yra puiki medžiaga sodininkystei.
3. Susidėvėjusius ir mažai energijos naudojančius apšvietimo prietaisus pakeiskite energiją taupančiais:
Šviestuvai yra labai svarbūs atviros erdvės funkcionalumui ir patrauklumui. Galbūt to nepagalvojote, tačiau senos sistemos sunaudoja daug energijos ir padidina jūsų sąskaitą už elektrą. Pakeiskite senus modelius į energiją taupančias ar net saulės energiją naudojančias sistemas. Senas lemputes galima pakeisti LED žibintais pėsčiųjų takams, priekinėms durims ir durims į kiemą, garažą ir kraštovaizdį aplink namą.
Vėl naudokite senas medžiagas laisvai erdvei
4. DIY laisvos vietos idėjos su naudojamu dekoru:
Išimkite seną baldą iš garažo ir naudokite jį kaip dekoratyvinį gėlių vazoną verandoje. Tokį dekorą taip pat galite rasti sendaikčių turguose ir garažų pardavimuose ir po dažymo įdėti į savo sodą.
5. Įdiegti naujoviškas energijos taupymo technologijas
Prie įėjimo esantys judesio detektoriai padeda taupyti energiją. Prijunkite signalizaciją ir lauko apšvietimą naudodami „protingo namo“ technologiją. Daugelį įrenginių galima valdyti internetu, kad galėtumėte sutaupyti energijos net būdami užsienyje.
Atneškite panaudotas ir perdirbtas medžiagas dekoravimui ir pritaikykite projektus
6. Padarykite savo namų atvirą erdvę gražesnę regeneruoto vandens sistemomis
Vešli aplinka gali sukelti didelę sąskaitą už vandenį. Pabandykite savo sode įrengti regeneruoto vandens sistemas. Drenažo sistema, kurioje kaupiasi lietaus vanduo, yra puikus kraštovaizdžio sprendimas. Gaukite patarimų iš kraštovaizdžio architekto ar tvarumo specialisto.
7. Papuoškite vaikų žaidimų kampelius aplinkai nekenksmingomis medžiagomis
Apsvarstykite perdirbtas gumines padangas, skirtas vaikų žaidimų aikštelėms. Guma yra minkštesnė, turi ilgesnį tarnavimo laiką nei mediena ir yra įvairių spalvų, kad patenkintų vaikų vaizduotę.
Papuoškite vaikų žaidimų aikšteles iš perdirbtų padangų
8. Sukurkite dirvožemį savo kraštovaizdžiui
Užuot kasmet išleisdami pusę turtų dirvožemiui techninės įrangos parduotuvėje ar medelyne, padarykite komposto krūvą iš pašarų atliekų ir likučių. Tai suteiks jums daug natūralių trąšų ir jūsų augalai klestės dar geriau.
9. Įdiekite energiją taupančias šildymo ir vėsinimo sistemas
Įsitikinkite, kad jūsų šildymo ir vėsinimo sistemos neišskiria pavojingų išmetamųjų dujų. Perskaitykite instrukcijas, kad sužinotumėte, ar produktas yra sertifikuotas ir kokiai kategorijai jis priklauso.
Išsirinkite ekologiškus baldus ir regeneruotus gaminius laisvalaikio erdvėms lauke
10. Įsigykite ekologiškus sodo baldus
Nepamirškite savo poilsio kambarių. Pagalvokite apie naudotus kiemo baldus, kuriuos galėtumėte atnaujinti, kad gautumėte naują išvaizdą, arba nusipirkite baldus, pagamintus iš perdirbtos medienos arba perdirbto plastiko. Jūsų atvira erdvė turėtų būti patogi ir atpalaiduojanti, tačiau taip pat turėtumėte atsižvelgti į energijos šaltinius.
Ką darote dėl savo aplinkai draugiško sodo?
Kraštovaizdžio idėjos privačiam dizaineriui