Kai žydi nosinės medžiai, jie surengia įspūdingą šou. Nosinių medis, dar žinomas kaip balandžių medis, yra retas ir išskirtinis medis, turintis didelę istoriją. Skaitykite toliau, kad geriau pažintumėte šį unikalų medį.
Nosinės medis – ar žinote šį unikalų medį?
Nosinių medis – nuostabiai žydintis medis iš Kinijos
Nosinės medis tikrai taps jūsų sodo akį traukiančiu dalyku. Šis lapuočių medis pavasarį yra padengtas raudonomis gėlėmis, įrėmintomis dideliais baltais žiedlapiais.
Balandžių medis yra puikus akys kiekviename sode
Botaninis pavadinimas
Nosinių medis yra vienintelė genties rūšis ir žinomas kaip Davidia involucrata. Yra dvi skirtingos veislės: D. involucrata var. Vilmoriniana ir D. involucrata var. Involucrata. Vardas „Davidia“ atėjo iš prancūzų misionieriaus, vardu Tėvas Armandas Davidas.
Botanikai priskiria šią gentį Nyssaceae (Tupelo), Cornaceae (dogwood) arba Davidaceae šeimai.
Davidia involucrata yra botaninis nosinės medžio pavadinimas
Balandžių medis žydi gegužės ir birželio mėn
Dydis ir forma
Nosinės medis yra 8–15 metrų aukščio ir 7–12 metrų pločio. Jis sudaro piramidinę karūną, kuri tampa platesnė ir suapvalinta. Kaip ir daugelis šunų, mažas gėles supa dideli, ryškūs kreminiai balti žiedlapiai. Davidia involucrata atveju jie atrodo kaip balandžių sparnai ar nosinės.
Taip atrodo akį traukiantys kreminiai balti medžio lapeliai
Lapai, gėlės ir vaisiai
Aplink kiekvieną gėlę galima pamatyti du skirtingo dydžio žiedlapius. Tai iš tikrųjų yra lapai. Didesnis iš dviejų yra apie 20 centimetrų ilgio, mažesnis paprastai yra tik pusės dydžio. Žydėjimo laikotarpis prasideda gegužės mėnesį ir trunka nuo trijų savaičių iki mėnesio. Pačios gėlės turi gaivų, į gudobelę panašų kvapą, kuris yra aiškus, bet jokiu būdu ne pribloškiantis.
Nosinės medžio vaisiai yra nuo dviejų iki trijų centimetrų skersmens. Jie yra kaulavaisiai su žalia oda.
Štai kaip gėlė atrodo išsamiai
Medžio lapai pavasarį ir vasarą žali
Kaulavaisiai su žaliu lukštu
klimatas
Nosinės medis yra pakankamai ištvermingas, tačiau jam labiau patinka šilta, apsaugota vieta saulėje ar daliniame pavėsyje. Dirvožemis turi būti šiek tiek rūgštus arba šarminis, geriausia priemolis, pralaidus ir ne per sausas. Tačiau balandžių medis jautriai reaguoja į užmirkimą ir dirvožemio tankinimą. Geriausia pasirinkti vietą savo kieme, kurioje yra geras drenažas.
Tačiau balandžių medis taip pat gali klestėti jūsų sode
Dauginimas ir genėjimas
Dauginti galima daiginant sėklas arba pašalinant kietmedžio auginius. Medis žydės daugiau, jei iškils iš kirtimo.
Šiam medžiui paprastai nereikia genėti, išskyrus bendrą priežiūrą, kai reikia pašalinti visas negyvas, ligotas ar pažeistas šakas.
Paprastai šiame medyje nėra kenkėjų ar ligų problemų.
Mėgaukitės tikru gamtos grožiu
Nosinių medis – įdomi istorija
Davidia involucrata kilusi iš Kinijos ir yra pavadinta pirmojo vakariečio, apibūdinusio nosinių medį, prancūzų vienuolio, vardu Père Armand David, vardu, kuris ilgą laiką dirbo Kinijoje. Savo vardą jis davė ir drugelių krūmui Buddleia davidii. Tėvas Dovydas 1869 metais atrado vieną nosinės medį, tačiau negalėjo grąžinti sėklos atgal į Europą.
Nosinių medis iš tikrųjų turi įdomią istoriją
Antrasis vakarietis Kinijoje atrado nosinių medį buvo airių gydytojas ir botanikas Augustinas Henry 1888 m. Henris taip pat nesiuntė sėklų į Europą, tačiau jo aprašymas davė vieną sėkmingiausių to meto darželių sodininkų, anglas, vardu Sir Henry Veitch, rimtas geismas augalams.
Père Armand David pirmasis atrado ir apibūdino nosinių medį
1899 metais Veičas atsiuntė jaunąjį E.H. Wilsonas į Kiniją atneš nosinių medį į Europą. 23-ejų metų augalų tyrinėtojas niekada nebuvo išvykęs į užsienį, tačiau ėmėsi šios misijos. Augustino Henry sukurto žemėlapio dėka Wilsonas nuėjo 1500 mylių, kad surastų tą patį medį. Tačiau vienišas medis buvo nukirstas. Nusivylęs, bet nenugalėtas, Wilsonas žengė toliau ir galiausiai rado daugiau medžių. 1901 metais jis grąžino šimtus sėklų į Veitšą. Tačiau šlovė, kad pirmasis įsigijo trokštamą medį, nepriklauso jam.
Veichas ir Wilsonas mažai žinojo, kad prieš ketverius metus prancūzų misionierius Kinijoje, vardu Père Paul Guillaume Farges, atsiuntė 37 Davidia sėklas į Prancūziją. Vienas iš medžių sudygo Maurice de Vilmorin medelyne 1899 m. Žydėjo 1906 m. Ir tik 1911 metais Veitch medžiai pradėjo žydėti.
Ir taip galime stebėtis gražiai žydinčiu nosine Europoje.
Šventė akims!