Nereikėtų nuvertinti spalvų poveikio. Jie labai prisideda prie to, ar kambaryje jaučiamės patogiai, ar ne. Tačiau jie gali padaryti daug daugiau, ypač jei renkantis atsižvelgiama į jūsų asmeninį spalvų tipą. Turime patarimų.
Efektyvios spalvos ir spalvų tipai
Gyvenant dažniausiai neatsižvelgiama į asmeninį spalvų tipą
Spalvų specialistai kiekvienam asmeniui priskiria tam tikrą spalvų tipą. Jie skirstomi pagal sezonus. Yra vasaros, rudens, žiemos ir pavasario tipų, ir, žinoma, mišrios jų formos. Jei norite sužinoti, kokios spalvos jums labiausiai tinka, galite sužinoti, kurioms spalvoms priklausote išsiaiškinkite atlikdami spalvų tipo testą. Tie, kurie negali lengvai įvertinti savęs, savo aplinkoje tikrai ras patarimų dėl tipo, kurie gali atlikti išsamų vertinimą.
Yra šiltų ir šaltų spalvų tipų
Spalvų tipai yra maždaug suskirstyti į „šiltus“ ir „vėsius“ tipus. Tai galima lengvai patikrinti naudojant papuošalą, kurį laikote priešais veidą. Kieno veido spalva spindi auksu, yra šilto tipo, o sidabras – blizgius šaltus. Tuomet rinkdamiesi drabužius turėtumėte orientuotis. Tai reiškia, kad pilkai mėlynos spalvos netinka vasaros vaikinui, o žiemos vaikinas atrodo keistai karamelės spalvos viršuje. Dažnai neįmanoma pasakyti, kodėl tam tikri drabužiai kažkam netinka – spalvos tipo nustatymas dažniausiai suteikia informacijos.
Spalvų tipai ir jų mėgstamiausi tonai
Kiekvienas, kuris nustatė savo spalvų tipą, iš karto pasiūlo visą spalvų spektrą, kuris ypač gerai dera su jų asmenybe. Švelnūs, šilti tonai, tokie kaip šviesiai geltonos, abrikosų ar švelnios žalios spalvos, ypač patinka pavasario tipui, o vasaros tipui patariama naudoti šviesius ir vėsius tonus su mėlyna spalva. Rudens tipas, kuris, kaip ir pavasaris, linkęs į šiltus tonus, yra ypač patogus su terakotos, rūdžių raudonos, oranžinės ir rudos spalvos visais atspalviais. Kita vertus, žiemos tipas spindi žydrai mėlyna, rožine, smaragdo žalia arba šalta citrinos geltona spalva.
Kiekvienas, kuris tai išbandys prieš veidrodį, greitai supras: čia yra receptas, kaip visada atrodyti šviežiai ir sveikai. Tačiau spalvų tipo nustatymas gali padaryti daug daugiau, nei duoti užuominų, kokių drabužių vengti. Spalvos, priklausančios mūsų pačių tipui, mus taip pat džiugina, kai jos supa mus gyvenamajame kambaryje.
Spalvos gyvenamajame kambaryje
Jei žinote savo spalvų tipą ir idealius spalvų tonus, dabar šią koncepciją galite įgyvendinti ir savo svetainėje. Norėdami tai padaryti, būtina ką nors sužinoti apie spalvų poveikį. Nes vien todėl, kad raudona yra viena iš idealių spalvų, ji toli gražu nėra tobula miegamojo spalva, o mėlynos spalvos atspalviai taip pat neturi vietos vasaros vaikino valgomajame. Pažvelkime į spalvų poveikį!
Balta – nesenstanti klasika
Jei balta spalva sukelia tik žiovulį, tai ši spalva yra nepakankamai įvertinta. Jis yra švarus, lengvas ir skaidrus ir leidžia spindėti visoms kitoms spalvoms. Su juo maži kambariai atrodo didesni. Jo daugybė niuansų-nuo grynos baltos iki beveik baltos ir kiaušinių lukštų spalvos-patenka į aukštį, ypač nuskendusio prašmatnaus stiliaus. Balta spalva atrodo kieta ir elegantiška, o pilka ir dūminiai mėlyna, o šilumą skleidžia karamelė ir abrikosas.
Baltos sienos idealiai tinka sukurti tobulą tam tikro tono spalvų rinkinio rėmelį. Jie taip pat yra pagrindas įgyvendinti kuo paprastesnę spalvų koncepciją, kuri išgydoma naudojant spalvotus baldus ir aksesuarus.
Raudona ir oranžinė – suaktyvina ir šildo
Raudona veltui nėra siejama su ugnimi, todėl ji tampa miegamojo spalva. Mes norime čia patirti ugningų akimirkų, tačiau raminantis šalto atspalvio efektas yra praktiškesnis ilgainiui. Raudona spalva suaktyvina, atgaivina ir pagyvina, bet taip pat gali tapti agresyvi. Garsioji „raudona siena“ labai gerai tinka svetainėje ar darbo kambaryje, taip pat populiari ryškiai raudona virtuvė.
Oranžinė yra šiek tiek minkštesnė nei raudona ir ypač populiari kaip vaikų kambarių spalva. Ši spalva taip pat suteikia mažam prieškambario plotui šiltą ir kviečiančią išvaizdą.
Žalia – natūrali ir gaivinanti
Žalia yra nuostabiai gaivus atspalvis, prieinamas įvairiais niuansais, kuriuos taip pat galima nuostabiai derinti. Tuo pačiu metu žalia spalva ramina ir skatina bendravimą, todėl ši spalva gali suteikti valgomajam ar biurui norimą efektą.
Mėlyna – vėsi ir raminanti
Vaizdas į jūrą, kelionė prie jūros, ryškiai mėlynas dangus – mėlyna užtikrina vidinę pusiausvyrą ir ramina. Graži spalva miegamajam ir, žinoma, vonios kambariui dėl vandens nuorodos.
Geltona – pakviesk saulę
Geltona suteikia jums gerą nuotaiką ir turėtų skatinti mąstymą. Dėl to maži kambariai atrodo didesni ir kviečia. Tačiau turėtumėte atidžiai rinktis iš įvairių niuansų, nes šalta ir šilta geltona turi labai skirtingus efektus.
Spalvoti baldai ir aksesuarai
Nereikia dažyti visos sienos ar viso kambario, kad gautumėte spalvų efektą. Pavyzdžiui, šviesus tonas ant sienos daro baldų ar aksesuarų, naudojamų akcentams nustatyti, spalvą ypač spindinčią.
Apskritai reikėtų įsitikinti, kad sukuriama pusiausvyra ir neleidžiama dominuoti vienam tonui. Dėl to kambariai greitai atrodo mažesni, nei yra iš tikrųjų.
Prieš nustatydami sukurkite spalvų koncepciją, kurią galite naudoti kaip vadovą. Ekspertai taip pat rekomenduoja, Gyvenimo erdvėje išreikšti savo asmenybę ir sąmoningai naudoti spalvų efektą. Taigi, jei, pavyzdžiui, kovojate su nuovargiu, turėtumėte aktyvuoti save ugningomis spalvomis.
Priešingu atveju galite orientuotis pagal spalvas, atitinkančias jūsų spalvų tipą, ir greitai pastebėsite, kad su šiais tonais jaučiatės patogiausiai.
1 vaizdas: pixabay.com
2 paveikslas: pixabay.com