Aronijos yra vienas galingiausių antioksidantų gamtoje. Lotynų kalba gentis vadinama aronija ir apima daugiau nei 20 skirtingų porūšių.
Gyvūnai ir paukščiai taip pat vertina vitamino C kiekį aronijos augale
Juodosios aronijos
Labiausiai paplitusios yra juodosios ir raudonos aronijos. Jie turi daug bendrų bruožų. Juodosios aronijos vaisiai yra šiek tiek mažesni. Krūmai užauga iki 2,4 metro aukščio. Juodosios aronijos lapai tamsiai žali. Tačiau rudenį jie spindi puikiais aukso, rudos ir oranžinės spalvos niuansais.
Aronija yra kitas aronijos pavadinimas
Juodoji aronija daro naudingiausią poveikį mūsų sveikatai iš visų kitų aronijų veislių.
Tiek raudoni, tiek juodi vaisiai yra valgomi
Vienas iš nedaugelio augalų Europoje, kurie žiemos mėnesiais dovanoja vitaminus
Panašumas į mėlynes yra labai nuostabus
Aronijos uogų sveikos savybės
Naudinga sveikatai pavalgius juodųjų aronijų
Labiausiai paplitusių aronijų vaisiai yra saldžiarūgščio skonio. Šiose prinokusiose aronijose randama daug antocianinų. Jie yra tirpios spalvos pigmentai. Juodosios aronijos vaisiai ir toliau veikia kaip antioksidantai ir slopina įvairius uždegimus ankstyvoje stadijoje.
Brangios ir vertingos aronijos sultys turi savo kainą
Be to, juodojoje aronijoje yra daug vitamino P. Tai labai svarbu kraujagyslėms ir palaiko jas labai geros sveikatos. Be vitamino P, juose yra vitamino A ir vitamino E. Be to, vitamino C yra beveik tiek pat, kiek citrinose. Juodosiose aronijose taip pat yra daug vitamino K ir vitamino B..
Vaisiai ypač stiprina imunitetą
Aitraus, rūgštaus skonio skonis ypač geras kaip sirupo ar uogienės
Didelis juodųjų aronijų privalumas yra tai, kad tai yra šarminis maistas. Jei norite išlaikyti savo kūno cheminę pusiausvyrą, turėtumėte jos valgyti daugiau.
Naminė uogienė yra sveika ir skani tuo pačiu metu
Raudona aronija
Raudonoji aronija yra antra labiausiai paplitusi aronijos veislė. Jis taip pat turi labai gerą poveikį mūsų organizmui. Raudonoji aronija vadinama Brilliantissima ir pasiekia iki 3 m aukščio. Raudonoji aronija žydi rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje.
Uogos auga ant krūmo
Susipažinkite su aronijos uogomis
Raudonoji aronija iš tikrųjų atrodo labai efektyvi. Tai daugiausia lemia tai, kad vaisiai dega raudonai ir blizga iki gruodžio pabaigos.
Be šio vitaminų kokteilio geriau neapsieiti
Raudonojoje aronijoje yra daug vitamino B. Žmonės, turintys širdies ir kraujagyslių problemų, turėtų valgyti daug. Vaisiai taip pat labai rekomenduojami sergant cukriniu diabetu. Šiuose vaisiuose yra mažai sacharozės ir daug fruktozės. Tai reiškia, kad juos vartojant nėra pavojaus, kad cukraus kiekis kraujyje labai padidės.
Aronijos turėtų gerai subręsti
Net ir prinokusios aronijos netinka šviežiam vartojimui
Raudonoji aronija yra sveika žmonėms, kurių skydliaukės funkcija sutrikusi. Juose yra 3–5 kartus daugiau jodo nei avietėse, obuoliuose ir braškėse.
Aronijos skonis primena mėlynes
Iš vaisių galima paruošti skanių portveinų ir likerių
Aronijos sultys
Aronijos sultys taip pat yra labai sveikos. Rekomenduojama sergant gastritu ir esant virškinimo trakto problemoms. Aronijas galite lengvai laikyti ilgą laiką. Šie vaisiai ilgą laiką išlaiko savo savybes spaudžiant, šaldant ar džiovinant.
Ekologiškų ir sveiko maisto parduotuvėse yra aukštos kokybės motinos sulčių
Aronijos receptai
Yra daug skanių receptų su aronijomis. Kai jie grubūs, galite šių vaisių pridėti prie pyragų, kremų ir kitų desertų. Po specialaus apdorojimo jie dažnai dedami į uogienes, sirupus, sultis ir vyno rūšis.
Kokteiliai ir desertai užtikrina sveiką kasdienio meniu pasikeitimą
Kitą kartą, kai įeisite į sveiko maisto parduotuvę su šiek tiek kitokiu požiūriu
Nėra jokių priekaištų vartoti juodąją ar raudonąją aroniją. Tačiau kai kuriais atvejais jų naudojimas gali būti šiek tiek žalingas. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas aukštam kraujospūdžiui, gastritui ir kraujagyslių problemoms.