Madingas supermaistas tampa vis populiaresnis ir jį jau galima rasti visose ekologiškų prekių parduotuvėse, fitneso kavinėse ir sveiko maisto parduotuvėse. Stebuklingas gumbas, kaip gyvybingumas ir geismą didinanti natūrali priemonė, yra įdomus ne tik kaip maisto papildas sportuojantiems sportininkams. Universalus Maca poveikis yra priežastis, kodėl augalą vartoja tiek daug skirtingų žmonių grupių, nepriklausomai nuo amžiaus ir gyvenimo būdo. Žemiau skaitykite apie tai, iš kur kilusi maka, kam ji turėtų būti naudinga ir kaip ją vartoti.
Maca – lobių gumbas iš Pietų Amerikos
Kas yra maca?
Maka (Lepidium meyenii) iš tikrųjų yra šakniavaisių rūšis, priklausanti „kryžmažiedžių“ šeimai. Taigi jis yra susijęs su naminiais ridikėliais. Tačiau skonio požiūriu augalas yra panašus į kresus, ypač kai kalbama apie šviežius lapus. Maka augalas yra kilęs iš Peru Andų plokščiakalnių.
Tai buvo svarbi vietinių gyventojų mitybos dalis daugiau nei 2000 metų. Gumbai valgomi virti arba džiovinti košės, kepinių ir sriubos pavidalu. Tai taip pat yra svarbus tipiško Peru alaus „Maca Chicha“ ingredientas.
Net aukštoji majų kultūra vertingą svogūninį augalą įvertino kaip nepaprastai vertingą. Jai buvo priskirta daugybė stebuklingų galių, tokių kaip nepaprastas gyvybingumas, ištvermė, nepaprasta jėga, dvasinis tobulumas, vaisingumas ir potencija. Netgi buvo atvejų, kai maca efektas buvo prieinamas tik didikams ar daugiausia kariams, siekiant padidinti jų jėgą ir ištvermę mūšiuose.
Džiovinti geltoni maka gumbai
Universalus Maca efektas
Pietų Amerikos gumbas ne veltui vadinamas „Peru ženšeniu“. Dėl savo tvirtumo ir gebėjimo išgyventi itin nederlingomis ir sunkiomis oro sąlygomis, augalas įgijo puikių savybių. Žinoma, tai susiję su jose esančiomis vertingomis maistinėmis medžiagomis, kurios savo ruožtu daro teigiamą, gyvybingą poveikį žmogaus organizmui.
-
Turtingas energijos šaltinis
Maca sudėtyje yra daug sveikų angliavandenių, nepakeičiamų amino rūgščių, omega-3 riebalų rūgščių ir baltymų. Vien tai yra pakankama priežastis apsvarstyti ir naudoti šią gumbų daržovę kaip tikrą galios maistą. Taip pat yra cinko, geležies, vario, mangano ir kalcio, taip pat vitaminų B2, B5, C ir niacino. Jie kartu su jame esančiais steroidiniais saponinais pastebimai pagerina gyvybingumą ir raumenų augimą. Neatsitiktinai daugelis sportininkų vartoja maka miltelius.
Į patiekalus ir gėrimus taip pat galite pridėti ekologiškų maka miltelių
-
Pagerinti smegenų funkciją
Be minėtų komponentų, fosfolipidai taip pat pastebimai pagerina koncentraciją ir atmintį. Peru anksčiau maca dažnai buvo duodama mokyklų vaikams, kad jie galėtų geriau mokytis.
-
Stipri imuninė sistema
Karštos medžiagos, esančios maka, vadinamieji gliukozinolatai, yra galingi antioksidantai. Jie neutralizuoja baimingą oksidacinį stresą ir skatina organizmo apsaugą. Tuo pačiu metu jis veikia prieš kenksmingus laisvuosius radikalus ir taip lėtina ląstelių senėjimo procesą. Tuo pat metu labai pagerėja atsparumas stresui ir organizmo prisitaikomumas.
-
Libido ir vaisingumas
Maka yra vienas iš seniausių afrodiziakų pasaulyje, o kai kuriose Peru vietose jis buvo ir tebėra tinkamas tik susituokusioms poroms. Nes sakoma, kad šaknis turi gana stiprų poveikį lytiniam potraukiui. Už tai pirmiausia atsakinga aminorūgštis argininas. Maka augaliniai steroliai, taip pat žinomi kaip fitohormonai, taip pat atlieka svarbų vaidmenį ir apskritai dėl hormonų pusiausvyros. Vyrų testosterono ir moterų estrogeno gamyba skatinama visiškai natūraliu būdu. Sveika hormonų pusiausvyra, didesnis gyvybingumas ir stiprus lytinis potraukis – visi svarbūs komponentai, kurie gali lemti geresnes galimybes, jei neišsipildys noras turėti vaikų ir palaikyti harmoningą, seksualinį gyvenimą.
Daugiau meilės ir džiaugsmo natūraliu būdu
„Maca“, turinti daugiau nei 300 vertingų medžiagų, yra vienas populiariausių supermaisto produktų. Be visų aukščiau išvardytų poveikių, jis taip pat rekomenduojamas palengvinti menstruacijų ir menopauzės simptomus, anemiją, osteoporozę, tuberkuliozę ir artritą.
Kaip vartoti maka?
Deja, retai galite rasti šviežios maka keliuose ekologiškų turgų ar ekologiškų ūkininkų šioje šalyje. Daugeliu atvejų šaknis yra miltelių arba kapsulių pavidalu. Svarbu visada užtikrinti gerą ekologišką kokybę ir pirkti tik iš sertifikuotų mažmenininkų. Tada ant pakuotės atspausdinama rekomenduojama dozė, kurios negalima viršyti, ypač maisto papildų atveju.
Taip pat labai svarbu: Ant jo turi būti parašyta „Gelatinizied“ kaip nuoroda. Tai reiškia, kad maca stiebagumbiai buvo kruopščiai virinami greitpuodyje, kol jie buvo išdžiovinti. Kodėl tai svarbu? Pirma, maka milteliai turi maloniai saldų skonį, o veikliosios medžiagos išsiskleidžia dar geriau. Antra, galite būti tikri, kad jame nėra bakterijų, mikrobų ar pelėsių sporų.
Pats gumbas niekada nevalgomas žalias, bet juo galima mėgautis tik virti
Nors maka yra gana lengvai virškinama ir turi nedaug šalutinių poveikių, reikia būti atsargiems tokiomis sąlygomis:
- nėštumas
- sunkus aukštas kraujospūdis
- aterosklerozė
- Insultas ar širdies priepuolis
- Vartojant kraują skystinančius vaistus
Prieš vartojant Maca tokiais atvejais ir kai tik įtariate, būtina išsamiai pasitarti su gydytoju!
Pasodinkite maka savo sode
Tiems iš jūsų, kurie turi žalią nykštį ir savo sodą, netgi būtų labai rekomenduojama pasodinti maka. Taigi jūs tikrai galite mėgautis šviežiomis svogūnėlėmis ir lapais, kurie yra daugiau nei 100% ekologiški. Už maždaug 50 sėklų mokate tik 3 eurus internete ir tikrai rasite jų kai kuriuose vietiniuose sodo centruose. Augalui svarbu pasirinkti saulėtą vietą. „Maca“ geriausiai klesti priemolio dirvožemyje, tačiau šiuo atžvilgiu nėra išrankus ir yra gana lengvai prižiūrimas. Pirmą kartą sėjant net nereikia tręšti. Maždaug per 3–4 mėnesius visas augalo gumbas išsivysto iš sėklos ir yra paruoštas valgyti. Didelis pranašumas: „Maca“ be problemų gali išgyventi iki -20 ° C šalčio temperatūroje.
Tikras išgyvenimo talentas, kuris taip pat yra sveikas ir skanus
Žinodami tiek daug apie įvairius „Maca“ efektus, taip pat galite naudoti nuostabų augalą pagal savo poreikius ir pageidavimus. Ar tai būtų žaliavinis iš sodo, miltelių pavidalo, gausu skanių gėrimų, užkandžių ir patiekalų, ar kaip stiprinantis maisto papildas, kurį galima rasti vaistinėse, vaistinėse ir ekologiškų prekių parduotuvėse.
Žemiau yra šiek tiek skanaus įkvėpimo su sveiku „Maca“ prisilietimu. Taip pat galite eksperimentuoti su kulinariniais malonumais ir pasinaudoti šiuo vertingu Andų gamtos lobiu!
Paruoškite sveikus pusryčius su maka ir avietėmis
Maca tinka kiekvienam skaniam Budos dubeniui
Taip pat labai lengva paruošti sveikos energijos kamuolius
Vitalizuojantis kokteilis ryte?
Arba greičiau braunikas, turintis daug jėgų?
Žalieji kokteiliai turi dar stipresnį detoksikacijos efektą su maca
Ir kava yra šiek tiek riešutesnė ir dar skanesnė
O kaip sekmadienį veganiškas kakavinis pyragas iš kakavos?