Mes jau aptarėme sveikiausių vaisių rūšių temą. Dabar eilė daržovėms. Daržovės daugeliu atžvilgių yra sveikesnės ir maistingesnės nei dauguma vaisių. Pavyzdžiui, paprastųjų geltonųjų pipirų, būtinų kiekvienoje virtuvėje, yra beveik tris kartus daugiau vitamino C nei apelsinuose. Apskritai, mikroelementų (įskaitant vitaminus, mineralus ir kai kuriuos fitonutrientus) skaičius daržovėse yra didesnis nei vaisiuose. Kita vertus, palyginti su daržovėmis, vaisiuose paprastai yra daugiau makroelementų (baltymų, angliavandenių ir riebalų), taip pat ląstelienos ir natūralaus cukraus. Taigi, norint išlaikyti sveiką gyvenimo būdą, kiekvieną dieną reikėtų suvalgyti bent 5 porcijas vaisių ir daržovių. Bet kokios iš tikrųjų yra geriausios daržovių rūšys? Kitose eilutėse rasite mūsų 5 populiariausius moksliškai patvirtintus sveikiausių daržovių pasiūlymus, taip pat būdus, kaip jais mėgautis kasdieniame gyvenime. Tiesiog skaityk toliau!
Nustatyti vieną sveikiausią daržovę beveik neįmanoma
Vandenis
Vandens kresas yra tikras supermaistas ir nusipelno pirmosios vietos „Powerhouse Fruits And Vegetables“ sąraše. Šis dažnai nepastebimas amžinai žaliuojantis vandens augalas priklauso tai pačiai šeimai kaip ir brokoliai, kopūstai, Briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai, rukola ir ridikai, jame yra apie 50 gyvybiškai svarbių mikroelementų, įskaitant vitaminus A, C, K, E, folio rūgštį, geležį, kalcį, omega -3, ir jodo. Kulinariniu požiūriu, kresas yra universali žalios spalvos lapinė daržovė, turinti rafinuotą, šiek tiek pipirinį skonį. Jis gali puikiai papildyti bet kokias mišrias salotas, bet taip pat naudojamas sriuboms, troškiniams, padažams ir net tam tikriems desertams. Galite sužinoti daugiau apie nepaprastą kresą čia skaityti.
Vandens kresas Hipokratas pripažino už naudą sveikatai
Kreminė sriuba su kresais ir špinatais
Žalias kresas turi pipirinį skonį, panašų į garstyčias ir vasabį
kiniškas kopūstas
Kiniški kopūstai, dar žinomi kaip napa, salierų kopūstai, laimėti bok ir kimchi kopūstai, yra Brassica šeimos dalis, kuriai taip pat priklauso Briuselio kopūstai, kopūstai ir brokoliai. Nuo seniausių laikų ji buvo žinoma kaip sveika daržovė. Ši vienmetė daržovė yra puikus maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų šaltinis, įskaitant vitaminus C, B3, B6, B9, taip pat varį, geležį, manganą ir kalcį. Kiniški kopūstai yra traškaus, saldaus skonio, panašūs į salierus, ir yra vienas geidžiamiausių ingredientų Rytų Azijos virtuvėje. Jį galima mėgautis žaliu salotose arba virti įvairiose bulvytėse, sriubose, įdaruose, troškiniuose ir kt. Kiniški kopūstai taip pat yra pagrindinis populiaraus korėjietiško kimchi ingredientas.
Palyginti su kitų rūšių kopūstais, kiniški kopūstai yra švelnaus ir šiek tiek saldaus skonio
Napa yra labai mažai kalorijų ir populiarus Azijos virtuvės ingredientas
Taip pat kimchi galite lengvai pasigaminti patys namuose
Šveicarijos mangoldas
Šveicarijos mangoldas dažnai minimas kaip vienas sveikiausių maisto produktų pasaulyje ir iš tikrųjų dėl geros priežasties. Jis kilęs iš Viduržemio jūros regiono ir yra glaudžiai susijęs su burokėliais ir špinatais. Jo giliai žali lapai ir ryškios spalvos stiebai buvo naudojami medicininiais tikslais nuo seniausių laikų. Ši neįprasta daržovė gali pasiūlyti daug naudos sveikatai dėl įspūdingo vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų sąrašo. Tai vitaminai K, C, A, E, B6, riboflavinas, taip pat magnis, manganas, kalis, geležis, natris ir varis. Šveicariškas mangoldas dažnai patiekiamas žalias salotose ar kokteiliuose, virtas arba pakepintas ir pridedamas prie kitų patiekalų. Žalių lapų kartumas virinant išsisklaido ir pakeičiamas skaniu skoniu, panašiu į špinatų.
Šveicarijos mangoldas yra įvairių spalvų – baltos, žalios, net ryškiai raudonos, geltonos ir rožinės spalvos
Šios rūšies daržovės senovėje buvo naudojamos alergijoms, vidurių užkietėjimui ir bendram skausmui gydyti
Troškintas šveicariškas mangoldas su avinžirniais ir daigais
Jūros daržovės
Jūros daržovės, tokios kaip jūros dumbliai (rudadumbliai, nori, dulse, wakame, kombu ir kt.), Taip pat dumbliai ir chlorella Spirulina yra vieni maistingiausių maisto produktų rinkoje. Juose yra daug vitaminų, mineralų, skaidulų, baltymų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, kurie kartais randami tik jūros daržovėse. Pvz., Chlorella yra galingas chelatorius, kuris suriša sunkiuosius metalus ir kitus toksinus, tokius kaip gyvsidabris, ir pašalina juos iš vandenynų ir mūsų kūno. Daugumoje jūros daržovių taip pat gausu jodo, kuris yra būtinas skydliaukės funkcijai.
Kalbant apie jūros daržovių naudojimą virtuvėje, nustebsite dėl jų universalumo. Šalia šviežių, dehidratuotų ar miltelių pavidalo jūros dumblių ir jūros dumblių, nesančių suši gaminimo, galima lengvai įtraukti į daugelį patiekalų, tokių kaip salotos, bulvytės, sriubos ir troškiniai. Jūros daržovės yra plačiai naudojamos, ypač Rytų Azijos virtuvėje. Dabartinė maisto tendencija paverčia šį supermaistą sveikais užkandžiais, tokiais kaip traškučiai ir trūkčiojantys gėrimai, kuriais galite mėgautis kelyje.
Jūros daržovės paprastai skirstomos į tris pagrindines rūšis: rudos, raudonos ir žalios
Dėl neįprasto skonio ir tekstūros jis ypač populiarus Rytų Azijos kulinarinėje kultūroje
Kaip ir vaisių atveju, beveik neįmanoma nustatyti vienos sveikiausios daržovės. Nepaisant to, kai kurios veislės yra neabejotinai pranašesnės už kitas. Šiandienos straipsnyje pristatėme tik 5 svarbiausius supermaisto produktus, tačiau galite rasti daug kitų, kurie ne tik gero skonio, bet ir jums naudingi.
Žinokite sveikiausias daržoves ir teisingai jas paruoškite