Łóżko na podium we wnętrzu: 80 pomysłów na zdjęcia

Łóżko na podium we wnętrzu: 80 pomysłów na zdjęcia

Aranżacja miejsca do spania to jedna z najważniejszych kwestii w organizacji pomieszczeń mieszkalnych, gdyż komfortowy wypoczynek staje się gwarancją doskonałego nastroju i dobrego samopoczucia na cały kolejny dzień. Współczesny rynek wypełniony jest wieloma modelami wygodnych łóżek, jednak nie wszystkie z nich mogą pochwalić się wysokimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi. Wiodącą pozycję zajmuje tutaj łóżko na podium, za pomocą którego można umiejętnie zaplanować atmosferę małego pokoju lub stworzyć zupełnie niezwykły obraz w przestronnym pokoju. Dodatkowo można go uzupełnić o szereg dodatkowych funkcji, które czynią z niego niezastąpiony mebel. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi pomysłami na aranżację łóżka na podium, a także do odwiedzenia galerii zdjęć, gdzie prezentowane są różnorodne modele.

Zalety i wady

Aranżując wewnętrzną przestrzeń pomieszczeń należy zadbać zarówno o estetykę domu, jak i jego wygodę oraz funkcjonalność. W pokojach sypialni, salonach i pokojach dziecięcych, a także apartamentach typu studio montaż łóżka na podium ma wiele zalet, które polegają na następujących cechach:

– Łóżko z podstawą podium może stać się pojemnym schowkiem na ubrania, pościel i inne artykuły gospodarstwa domowego, eliminując konieczność zakupu dodatkowych mebli. Ta kwestia jest dość istotna w małych mieszkaniach, gdzie toczy się walka o każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni użytkowej;

– Za pomocą łóżka na podium można skutecznie strefować przestrzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku mieszkań typu studio. Pokój, podzielony geograficznie łóżkiem na podwyższeniu, zachowa poczucie przestronności, ponieważ nie ma tu potrzeby instalowania dodatkowych przegród;

– Wielofunkcyjność podestów i możliwość zorganizowania na nich mobilnych łóżek pozwalają na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Przestrzeń podium w ciągu dnia może służyć jako plac zabaw do zabaw dla dzieci, spotkań z gośćmi, zajęć twórczych itp.;

– Estetyka to ważny czynnik, który odgrywa jedną z głównych ról w projektowaniu współczesnych wnętrz. Sam projekt wygląda dość atrakcyjnie i oryginalnie. Można go uzupełnić wbudowanym oświetleniem lub eleganckim baldachimem, tworząc atmosferę komfortu..

Warto zauważyć, że wykonanie podium ramowego z łóżkiem własnymi rękami umożliwia wypełnienie go wszystkimi niezbędnymi elementami funkcjonalnymi, jednocześnie zmniejszając pieniądze na zakup szafek, cokołów i innych mebli. Jeśli chodzi o wady, tutaj możemy wyróżnić stacjonarność konstrukcji, która nie pozwoli na łatwe jej przemieszczenie w razie potrzeby. Jak pokazuje praktyka, trudno jest poradzić sobie z projektowaniem podium dla osób starszych i osób z problemami ze stawami, w szczególności usiąść na podium i wstać z niego. Przed zakupem warto również wziąć pod uwagę wysokość sufitu i powierzchnię pokoju, aby łóżko nie zajmowało całej wolnej przestrzeni..

Łóżko na podium we wnętrzu - Zalety i wady Łóżko na podium we wnętrzu - Zalety i wady

Rodzaje łóżek na podium

Dziś projektanci wymyślają wiele nowych modeli łóżek na podium, które mogą pełnić różne funkcje we wnętrzu. Z punktu widzenia funkcjonalnych akcesoriów, cały asortyment można warunkowo podzielić na trzy typy:

1. Pełnienie funkcji technicznych – łóżka z podstawą, która pomaga ukryć niechcianą komunikację lub wady pokoju, mogą mieć w projekcie dodatkowe systemy przechowywania;

2. Dekoracyjne – mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza, jego akcentem, uczestniczyć w dzieleniu przestrzeni na strefy i jej dostosowywaniu;

3. Połączone – połącz cechy dwóch poprzednich typów, często z przestronnym systemem przechowywania, dodatkowym oświetleniem, wysuwanymi mechanizmami.

Każdy z gatunków ma wiele interpretacji, które szczegółowo omówimy poniżej. Posiadają indywidualne cechy konstrukcyjne, które pozwalają wybrać odpowiednią opcję dla konkretnej rodziny..

Łóżko na monolitycznym podium

W tej wersji podium łóżka uformowane jest w formie jednoczęściowej konstrukcji. Instalacja takich podium pełni w większości funkcję dekoracyjną – monolityczne łóżka podium były instalowane w majestatycznych zamkach i służyły przez długi czas ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. W nowoczesnych mieszkaniach taka instalacja ma pewną wadę, którą jest jej duża waga, ponieważ podczas instalacji używa się betonu, dlatego konstrukcje nadają się do domów prywatnych.

Rodzaje łóżek podium - Łóżko na monolitycznym podium Rodzaje łóżek podium - Łóżko na monolitycznym podium

Łóżko tradycyjne na podstawie stelaża

Najbardziej uproszczona opcja organizacji łóżka na podium, gdy łóżko znajduje się na podstawie ramy. Projekt ma spełniać funkcje dekoracji wnętrz, niwelując asymetrię przestrzeni. Nie ma tu dodatkowych systemów przechowywania, więc takie modele mają niższy koszt, ale mimo to wyglądają nie mniej imponująco. Można je uzupełnić zagłówkami i półkami nocnymi.

Rodzaje łóżek na podium — tradycyjne łóżko z ramą Rodzaje łóżek na podium — tradycyjne łóżko z ramą

Wielofunkcyjne łóżko na podium

Konstrukcja łóżka na podeście ramowym zapewnia doskonałą okazję do zorganizowania przestronnego systemu przechowywania. Z reguły takie projekty obejmują dość pojemne szuflady, nisze i półki, których objętość pozwala odmówić zakupu dodatkowej szafki..

Dobrą techniką projektowania jest maskowanie schowków, gdy nie można ich od razu wykryć, a pomieszczenie jest wypełnione wolną przestrzenią i powietrzem. Często podium wyposażone jest nie tylko w dolne szuflady, ale również w systemy boczne, co pozwala na umieszczenie ubrań, bielizny i innych niezbędnych rzeczy: książek, sprzętu itp. We wnętrzu podium można umieścić garderobę lub sejf, do którego wejdziesz przez właz przy łóżku, który trudno będzie znaleźć. Łóżka na podeście ramowym są z reguły wykonywane na zamówienie, biorąc pod uwagę wszystkie życzenia właścicieli dotyczące wewnętrznego wypełnienia.

Rodzaje łóżek na podium — łóżko wielofunkcyjne na podium Rodzaje łóżek na podium — łóżko wielofunkcyjne na podium

Wysuwane łóżko-podium

Ten projekt można nazwać najbardziej funkcjonalnym i odpowiednim dla małych przestrzeni. Najważniejsze jest to, że miejsce do spania „chowa się” w trzewiach podium i jest wyciągane, jeśli to konieczne, za pomocą rolek. To świetna opcja, na którą warto zwrócić uwagę rodzinom wielodzietnym lub mieszkającym w ciasnych warunkach mieszkaniowych. System chowanego łóżka pozwala niemal całkowicie wykorzystać przestrzeń podium do niezbędnych celów – można na nim ustawić plac zabaw, miejsce do pracy lub zainstalować miękką sofę, zamieniając obszar w salon.

Ciekawostką jest, że pomysł „ukrycia” dodatkowego łóżka wywodzi się ze średniowiecza, kiedy pod łóżkami przedstawicieli zamożnej szlachty znajdowały się dodatkowe miejsca do spania dla pomocników, którzy spędzali z nimi noc. Oczywiście dawne projekty nie różniły się wysoką mobilnością i wskaźnikami estetycznymi, w przeciwieństwie do obecnych, niemniej jednak koncepcja ich organizacji znalazła odzwierciedlenie w nowoczesnych łóżkach na podium..

Rodzaje łóżek na podium — wysuwane łóżko na podium Rodzaje łóżek na podium — wysuwane łóżko na podium

Mobilne łóżko na podium

W tym przypadku podium i łóżko to osobne elementy łóżka. Na terenie dużego stopnia wieczorem kładzie się cienki materac z pościelą. W ciągu dnia wszystko to można łatwo usunąć w krawężnik, a samo podium służy do innych celów..

Rodzaje łóżek na podium — mobilne łóżko na podium Rodzaje łóżek na podium — mobilne łóżko na podium

Podium balkonowe

Całkiem możliwe jest zorganizowanie wygodnego miejsca do spania na terenie balkonu lub loggii, jeśli najpierw zadbasz o dodatkową izolację. Na balkonie lepiej jest zainstalować potrójne okna z podwójnymi szybami, a także zaizolować ściany i podłogę (czasami przeprowadza się tutaj system ogrzewania). Samodzielny montaż podium balkonowego nie jest trudny, po dokonaniu wstępnych dokładnych pomiarów. Stelaż tworzą narożniki metalowe, płyta meblowa oraz sklejka. W takim przypadku możesz wykonać dodatkową osłonę, aby mieć dostęp do wewnętrznej przestrzeni podium. Na wierzchu konstrukcji umieszczany jest miękki materac. Takie podium będzie doskonałym miejscem na dobry odpoczynek..

Rodzaje łóżek na podium — podium balkonowe Rodzaje łóżek na podium — podium balkonowe

Okrągłe łóżko na podium

Nowoczesne okrągłe projekty podium wyglądają imponująco. W takim przypadku koja może być prostokątna lub mieć zaokrąglony kształt. Najczęściej łóżka te montowane są w przestronnych pokojach lub sypialniach o niestandardowym układzie. Łóżko staje się rodzajem centrum, wokół którego kształtuje się dalsza sytuacja. Ten mebel jest na tyle niezwykły, że z pewnością skupi się na sobie..

Łóżko montuje się albo na środku pokoju, albo bliżej środka najdłuższej ze ścian. W długich wąskich sypialniach ta opcja wygląda na nieopłacalną, ponieważ okrągłe łóżko posłuży jako przegroda. Rozwiązaniem może być zakup okrągłego podium z dodatkowym wezgłowiem, które pozwala na zamontowanie łóżka w rogu, przy ścianie lub we wnęce..

Rodzaje łóżek na podium — okrągłe łóżko na podium

Łóżko na podium z wbudowanym oświetleniem

Szczególnie oryginalnym rozwiązaniem jest organizacja łóżka z iluminacją, która nada atmosferze pewną tajemniczość i oryginalność, tworząc efekt łóżka „unoszącego się” w przestrzeni. Do wykonania podświetlenia stosuje się reflektory lub pasek LED. Oprócz tego, że takie łóżko na podium wieczorem wygląda całkiem pięknie, dodatkowe światło służy również bezpieczeństwu, oświetlając krawędzie stopni. Jeśli system przechowywania znajduje się na podium, z dodatkowym oświetleniem nie będzie trudno znaleźć potrzebną rzecz wieczorem, bez włączenia głównego oświetlenia.

Rodzaje łóżek Podium - Łóżko Podium z wbudowanym oświetleniem Rodzaje łóżek Podium - Łóżko Podium z wbudowanym oświetleniem

Projekt łóżka na podium

Oprócz wyboru stopnia funkcjonalności i estetycznego postrzegania łóżka na podium, warto zwrócić uwagę na styl wnętrza. Na przykład w klasycznym stylu łóżko może i powinno mieć dość bogaty wygląd, co osiąga się za pomocą luksusowej tapicerki ramy i zagłówka. W większości przypadków klasyczne wzory służą jako dekoracja wnętrz, dlatego systemy przechowywania, jeśli istnieją, są maskowane.

Szczególnie ciekawie wyglądają łóżka w stylu loftu, których podium wykonane jest z szorstkiego, nieprzetworzonego drewna. Kolor drewna może być różny, ale musi być naturalny. Ponieważ meble antyczne są szczególnie cenione w tym kierunku, mogą mieć elementy starzejącej się, łuszczącej się farby. Aby zapewnić komfortowy pobyt na drewnianym podium, warto wybrać wygodny, nowoczesny materac.

W kierunkach wschodnich, na przykład w stylu japońskim, preferowane są niskie łóżka na podium z ruchomym układem łóżek. Wykorzystuje narodowe materace tatami, wraz z wygodnymi poduszkami. Meble nie muszą być drogie, raczej cechuje je rygor i prostota przy braku elementów dekoracyjnych.

Nowoczesne łóżko na podium może mieć najbardziej odważne i nieoczekiwane kształty. Ten kierunek technologiczny zakłada geometryczne surowe lub opływowe formy w połączeniu z niestandardowym wzornictwem..

Projekt łóżka na podium Projekt łóżka na podium Projekt łóżka na podium Projekt łóżka na podium

Łóżko na podium – zdjęcie

Wiele opcji nowoczesnych łóżek na podium przedstawia nasza galeria zdjęć, w której możesz osobiście zobaczyć wygodę konkretnego modelu, aby w przyszłości dokonać właściwego wyboru łóżka do swojego pokoju. Jednocześnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na możliwość prawidłowego rozmieszczenia mebli we wnętrzu, jego zdolność do podziału terytorium na strefy, a także do stania się doskonałą dekoracją. Miłego oglądania!

Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie Łóżko na podium - zdjęcie