Okrągłe łóżko w sypialni: 80 zdjęć i pomysłów

Okrągłe łóżko w sypialni: 80 zdjęć i pomysłów

Okrągłe łóżko to godna designerska dekoracja sypialni, która wygląda dość nietypowo i oryginalnie. W przeciwieństwie do zwykłych prostokątnych konstrukcji pełni rolę odważnego, przyciągającego wzrok mebla. Strukturalnie takie łóżko może być prezentowane w różnych interpretacjach, rozmiarach i stylach, co pozwala na różnorodne pomysły projektowe. Aby zrozumieć zalety i wady okrągłego łóżka, sugerujemy zapoznanie się z jego głównymi typami i ciekawymi pomysłami na umieszczenie w stylowych sypialniach..

Cechy okrągłego łóżka

Kupując okrągłe łóżko w sypialni, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego dość ogólne wymiary, odpowiednie do przestronnych pomieszczeń. Mimo to miejsce do spania nie jest takie świetne, zwłaszcza dla pary małżeńskiej, więc pierwszy raz trzeba przyzwyczaić się do nowej formy. Należy pamiętać, że do pokoju dziecięcego nadaje się łóżko o średnicy mniejszej niż 2 m, łóżko dwumetrowe jest dla jednej osoby, a w przypadku zakupu łóżka dla pary małżeńskiej należy wybrać model, którego średnica będzie mieć około 2,8 m (odpowiednik zwykłego dwumetrowego łóżka).

Ważne jest, aby prawidłowo wybrać i umieścić okrągłe łóżko we wnętrzu, aby „wtopiło się” we wnętrze. Pomieszczenie powinno mieć elementy zbliżone kształtem – drobne meble (okrągłe fotele, pufy, stolik kawowy), podobny projekt wielopoziomowego sufitu, okrągły dywan, lampy i wystrój.

Okrągłe łóżko w sypialni - Cechy

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni

Choć okrągłe łóżko uważane jest za pewną innowację w naszych wnętrzach, dziś istnieje już wiele jego interpretacji – może stać się stylową ozdobą i pełnić wiele przydatnych funkcji, być głównym elementem pokoju dziecięcego czy sypialni dla dorosłych.

Kanapa

Bardzo wygodny model, który doskonale ozdobi wnętrze nie tylko sypialni, ale także salonu, a do kawalerki stanie się nieodzowną opcją. Zaletą łóżka jest to, że składa się z oddzielnych sekcji, które po złożeniu dadzą właścicielom przestronne okrągłe łóżko. Można go również łatwo zdemontować – zdejmując kilka segmentów, otrzymujemy półokrągłą sofę, siedziska i miękką pufę lub okrągły stolik kawowy (w zależności od modelu). Łóżka przekształcające mają również inne mechanizmy, które z łatwością zamieniają je w rozkładane sofy – wysuwane, składane itp..

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Sofa rozkładana Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Sofa rozkładana

Okrągłe łóżko „minimalizm”

Minimalistyczne łóżko, podobnie jak inne elementy wyposażenia wnętrz, powinno mieć wyraźne, dyskretne kontury. Ten projekt nie oznacza wspaniałego projektu i wystroju. W rzeczywistości jest to podstawa podium z prawie całkowitym brakiem zagłówka, podnóżka. Boki mogą być dość małe, ale szuflady będą bardzo odpowiednie w minimalistycznym przestronnym łóżku. Najwyższa lapidarność dotyczy również pościeli, która będzie monochromatyczna w kolorze otaczającego środowiska..

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko „minimalizm” Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko „minimalizm”

Łóżko prostokątne na okrągłym podium

W przestronnych wnętrzach najczęściej można spotkać łóżko na podium, które może mieć kilkadziesiąt centymetrów wysokości lub być znacznie większe. Pełni rolę istotnego elementu dekoracyjnego, który nadaje wnętrzu szczególny, nowoczesny klimat. Czasami takie projekty mogą zawierać nisze i szuflady. Prostokątne łóżko na okrągłym podium to wygodna opcja dla tych, którzy chcą w sypialni specjalnego łóżka, ale są przyzwyczajeni do spania na standardowym łóżku. Jeśli kupisz materac nawierzchniowy dopasowany do koloru podium, taka cecha projektu może nie zostać dostrzeżona lub celowo podkreślona kontrastowym kolorem narzuty.

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Prostokątne łóżko na okrągłym podium Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Prostokątne łóżko na okrągłym podium

Pływające łóżko

Niezwykły nowoczesny design “latającego” łóżka natychmiast sprawi, że wnętrze sypialni będzie oryginalne i niezwykłe. Takie formy z zamaskowanym systemem mocowania pojawiły się nie tak dawno temu, ale usprawiedliwiały się niezawodnością i pięknem. Rama takiego produktu jest ciasno przymocowana do ściany, a dolna część często wyposażona jest w ukryte oświetlenie, które w ciemności stwarza wrażenie, że łóżko unosi się na chmurze. Łóżko wygląda nowocześnie, uniwersalnie. Jedną wadą jest to, że przestrzeń pod nim jest wyraźnie widoczna, więc nie będziesz mógł jej używać do przechowywania żadnych gadżetów. Chociaż ten fakt można nazwać plusem, ponieważ sypialnia nie będzie zagracona.

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni — łóżko pływające Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni — łóżko pływające

Łóżko z zagłówkiem i ochraniaczami

We wnętrzach dość często spotyka się opcję łóżka z wszelkiego rodzaju ochraniaczami. Boki mają różne kształty, w zależności od przeznaczenia, mogą przenosić ładunek stylistyczny, tworzyć oryginalny wizerunek. Zagłówek to element dekoracyjny, który może mieć nie tylko najbardziej nieoczekiwane kształty lub doskonale podkreślić styl, ale również stać się obszernym pojemnikiem z półkami na pościel. Również łóżka często uzupełniane są wygodnymi nożyczkami i bankietami..

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Łóżko z zagłówkiem i bokami Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Łóżko z zagłówkiem i bokami

Wiszące łóżko

Ciekawa opcja, która przyjechała do nas z krajów azjatyckich. Lekka konstrukcja łóżka wyposażona jest w wytrzymałe kable, które wytrzymują nawet kilkaset kilogramów. Za ich pomocą łóżko montuje się do powierzchni sufitu, posiadając jednocześnie jeden punkt mocowania. Tutaj należy wziąć pod uwagę, że sufity w mieszkaniu muszą być wysokie, taki model nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Podstawę stanowi okrągła rama, pokryta wytrzymałą tkaniną, na której leży lekki materac. Łóżko wiszące najczęściej służy do wieczornego relaksu, a znacznie rzadziej jako łóżko do spania. Można go postawić na tarasie, przykrytym baldachimem, zamieniając go w przytulny domek.

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Łóżko wiszące Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Łóżko wiszące

Okrągłe łóżko zlewu

Niezwykłe modele projektantów często podobają się współczesnej młodzieży, ponieważ takie projekty zamieniają łóżko w prawdziwe gniazdo. Kształty muszli mogą być zarówno tradycyjne, jak i awangardowe. Opracowywane są ciekawe modele z wbudowaną widocznością gwiaździstego nieba, nagłośnieniem, oświetleniem. Łóżko z umywalką stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza sypialni i idealnym miejscem do wypoczynku..

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - okrągłe łóżko z umywalką Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - okrągłe łóżko z umywalką

Okrągłe łóżko z wieloma funkcjami

W sypialni łóżko, oprócz swojego głównego przeznaczenia łóżka, może pełnić dodatkowe funkcje i posiadać pojemny schowek, zagłówek z szufladami, gramofon. Ciekawe modele młodzieżowe wyposażone we wbudowany system audio.

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko o różnych funkcjach Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko z różnymi funkcjami

Okrągłe łóżko w przedszkolu

Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu model okrągłego łóżka, który można wybrać zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W sypialniach dziewczynek często wyposażona jest w baldachim, dzięki któremu młoda dama może poczuć się jak prawdziwa księżniczka..

Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko w przedszkolu Rodzaje okrągłych łóżek w sypialni - Okrągłe łóżko w przedszkolu

Okrągłe łóżko w różnych stylach

Wybór modeli łóżek okrągłych może być ograniczony do klasycznych wnętrz, w których najprawdopodobniej taki mebel będzie nieodpowiedni. Ale nowoczesne trendy z tej formy skorzystają, zwłaszcza jeśli dobierzemy odpowiednią tapicerkę, dodatkowe elementy i pościel.

Nowoczesny

Styl zakłada obecność krzywych, płynnych linii, wygodę i brak symetrii, dlatego okrągłe łóżko z oryginalnym designerskim zagłówkiem może być świetną opcją. Uzupełnią go niewielkie meble zaprojektowane w tym samym designie – krzesła, pufy, stolik.

Okrągłe łóżko w sypialni w różnych stylach - Nowoczesne

Techno, hi-tech

Tutaj preferowane są modele ascetyczne, bez wystroju i boków. W tych kierunkach szczególnie dobrze będzie wyglądać „pływające” łóżko z oświetleniem..

Okrągłe łóżko w sypialni w różnych stylach - Techno, hi-tech

orientalny

W tym kierunku nie można obejść się bez wspaniałego baldachimu – to on najprawdopodobniej przekaże ducha wschodniego romantyzmu. Ten projekt z powodzeniem uzupełnią miękkie poduszki dekoracyjne..

Okrągłe łóżko w sypialni w różnych stylach - styl orientalny

Prowansja

Okrągłe łóżko z zagłówkiem z elementami z kutego żelaza najlepiej pasuje do francuskiego wnętrza sypialni. Ta sama metalowa szafka nocna, baldachim z delikatnym drobnym wzorem oraz mała pufa doskonale uzupełnią kompozycję.

Okrągłe łóżko w sypialni w różnych stylach - Prowansja

skandynawski

Obecność naturalnych materiałów związanych z kierunkiem znajduje odzwierciedlenie w projekcie łóżka, uzupełnionego futrzanymi kocami. Główną cechą jest mocna podstawa, która podkreśla powagę stylu północnego.

Okrągłe łóżko w sypialni w różnych stylach - styl skandynawski

Okrągłe łóżko: pomysły na umieszczenie

Powiedzieliśmy wcześniej, że okrągłe łóżko zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu można je zainstalować w przestronnym pokoju. Ważnym punktem jest wybór lokalizacji do jego umieszczenia. Idealną opcją jest środek pomieszczenia, gdzie będzie wyglądał idealnie, na pograniczu luksusu i ekstrawagancji.

Łóżko stanie się elementem dominującym w centralnej części kwadratowego pokoju lub całkowicie pozbawionym mebli. Często jest instalowany na podium, wznosząc go ponad otaczające środowisko. W rogu pokoju można ustawić łóżko wyposażone w oparcie oraz szafkę nocną w kształcie węgla. Ta opcja znacznie zaoszczędzi miejsce i ozdobi wnętrze..

Jeśli pokój ma dodatkowy schowek, idealnie nadaje się do zainstalowania okrągłego łóżka. W takim przypadku możesz wybrać łóżko bez dodatkowych desek i cokołów. Jeśli łóżko częściowo wystaje poza terytorium niszy, można je pięknie pokonać elementami dekoracyjnymi, symetrycznie ułożonymi małymi meblami (stoliki nocne, pufy itp.).

Okrągłe łóżko w sypialni - Pomysły na umieszczenie Okrągłe łóżko w sypialni - Pomysły na umieszczenie

Pościel na okrągłe łóżko

Kupując okrągłe łóżko, musisz zadbać o zakup odpowiedniej bielizny. W przypadku małych modeli, mniejszych niż 2m, mogą się sprawdzić zwykłe podwójne zestawy, ale wiszące końce prześcieradła i poszewki na kołdrę nie stworzą najlepszego wyglądu. Ponieważ takie zestawy są w sprzedaży po dość wysokiej cenie, dopasowanie na zamówienie może być najlepszą opcją. Wybierając tkaninę, lepiej jest preferować gruby perkal, satynę, len i trzeba odmówić tak romantycznego, ale śliskiego jedwabiu, ponieważ prześcieradła nie można przymocować narożnikami materaca, a rano będzie po prostu złóż w fałdy.

Okrągłe łóżko do sypialni - Pościel Okrągłe łóżko do sypialni - Pościel

Okrągłe łóżko w sypialni – zdjęcie

Najlepsze nowoczesne modele okrągłych łóżek można szczegółowo obejrzeć w naszej galerii zdjęć. Tutaj zapoznasz się z różnymi opcjami łóżek prostych i wielofunkcyjnych, ich rozmieszczeniem we wnętrzach. Miłego oglądania!

Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie Okrągłe łóżko w sypialni - zdjęcie