Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni: 70 pomysłów

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni: 70 pomysłów

Sypialnia ma szczególne znaczenie i status najbardziej intymnego pomieszczenia, przeznaczonego do relaksu i prywatności. Należy to wziąć pod uwagę przy tworzeniu projektu pokoju. Na obecnym etapie połączenie kolorów we wnętrzu sypialni nie jest ściśle regulowane, a dziś w projekcie tego pokoju można łączyć różne odcienie. Trzeba jednak pamiętać, że kolory są przemyślane pod wybrany styl. Spróbujmy dowiedzieć się, co projektanci i psychologowie mogą doradzić w tej sprawie.!

Cechy psychologii koloru

Dla wielu osób naprawdę zauważalne jest, jak zestawienie odcieni w pomieszczeniu wpływa na ich nastrój i samopoczucie. Dotyczy to zwłaszcza sypialni, ponieważ relacje rodzinne mogą zależeć od palety kolorów w tym pokoju..

Na przykład psycholodzy uważają, że dla męża i żony wykonujących pracę umysłową lepiej jest udekorować pokój w kolorze białym i niebieskim. Pomaga się zrelaksować i skupić na własnych uczuciach, abyś nie czuł się zmęczony ciągłym strumieniem myśli..

Dla małżonków, w których życiu jest dużo energicznej aktywności i aktywności fizycznej, zaleca się wybór dekoracji i mebli w spokojnych odcieniach zieleni..

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Cechy Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Cechy

Jak wybrać kolory do sypialni?

Aby stworzyć harmonijne wnętrze, konieczna jest wstępna wizualizacja gotowego rezultatu jeszcze przed rozpoczęciem prac naprawczych. Ważną rolę odegra kolor łóżka, który należy połączyć z dekoracją ścian, podłogi i sufitu. Oprócz nich wybierz tekstylia: zasłony, koce i koce, poduszki, dywaniki.

Metoda koła kolorów – koło kolorów podzielone na 12 sekcji to klasyczny sposób doboru odcieni. Trzy podstawowe kolory – czerwony, żółty i niebieski – znajdują się na przeciwległych segmentach, które tworzą trójkąt równoramienny. Pomiędzy nimi znajdują się odcienie, które powstają z połączenia podstawowych kolorów w różnych proporcjach..

Wszystkie 12 odcieni jest dobrze ze sobą połączonych. Wybór przeciwnych kolorów tworzy kontrastową kombinację. Obszary przyległe nazywane są analogowymi, często można je spotkać w środowisku naturalnym.

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Jak wybrać Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Jak wybrać Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Jak wybrać

Rodzaje harmonijnych kombinacji do sypialni

Harmonijne połączenie odcieni w wystroju sypialni można podzielić na trzy opcje:

Kontrast

To zastosowanie dwóch kontrastujących kolorów w aranżacji pomieszczenia. Taka sypialnia okaże się dość elegancka, ale trzeba uważać, aby nie przeciążyć wnętrza i nie uczynić go zbyt ciężkim do percepcji..

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Kontrast Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Kontrast

Projekt monochromatyczny

Ma łączyć różne odcienie tego samego koloru. Ten rodzaj wystroju świetnie nadaje się do sypialni ze względu na relaksującą atmosferę panującą w pomieszczeniu..

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Solidna kolorystyka

Mieszana kombinacja

Główny kolor w takim wnętrzu zbliża się do czystego tonu – czerwonego, żółtego lub niebieskiego, a odcienie służą do akcentów i różnych detali. Należy pamiętać, że zbyt kolorowy wzór może niekorzystnie wpłynąć na wystrój całego mieszkania lub domu..

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - Połączenie mieszane

Rozwiązania kolorystyczne dla przytulnego pokoju

Projekt sypialni wiąże się ze zwiększonymi wymaganiami dotyczącymi komfortu i stanu psychicznego podczas przebywania w niej. Pomimo modowych trendów we wnętrzu, wystrój większości sypialni tworzony jest w spokojnych, stonowanych odcieniach..

Ważne jest, aby wybierać takie kombinacje, które naprawdę można nazwać „przytulnymi”. Poczucie komfortu pojawia się podczas używania brązu, beżu i pomarańczy. Kolory należy dobierać niezbyt jasne, ale takie, w których występuje biel. Wtedy cień okazuje się miękki, ale nie matowy, a wręcz przeciwnie – jakby promienny i atrakcyjny..

Jeśli chcesz odpocząć od wyrażania emocji i energicznej aktywności, udekoruj sypialnię w chłodnych kolorach. Świetnie prezentują się opcje w kolorze szarym, niebieskim i turkusowym. Takie wnętrze sprawi, że pomieszczenie wyciszy się, pomoże się w nim zrelaksować i poczuć wewnętrzną harmonię..

Przytulne kombinacje kolorów we wnętrzu sypialni Przytulne kombinacje kolorów we wnętrzu sypialni Przytulne kombinacje kolorów we wnętrzu sypialni

Paleta do oryginalnego wnętrza

Jeśli postawisz sobie za cel udekorowanie sypialni w oryginalny sposób, możesz w pełni wykazać się własną kreatywnością i wyrazić swoje stylistyczne preferencje. Ale to wcale nie oznacza, że ​​takie wnętrze oznacza nieprzemyślane użycie odcieni i połączenie wszystkich kolorów naraz..

Połączenie turkusu i koralowca będzie wyglądać niecodziennie podczas dekoracji pokoju. Ta kompozycja wygląda świeżo, dlatego jest stosunkowo popularna. Na przykład, jeśli wzmocnisz go odcieniami wanilii, paleta kolorów będzie kojarzona z antyczną oprawą. Ale jeśli dodasz do wnętrza naturalne odcienie drewna, będzie ono wyglądało bardziej w stylu rustykalnym. Detale w kolorze złotym dodają projektowi wyrafinowania i wyrafinowania.

Beż, liliowy i oliwkowy wygląd atrakcyjnie prezentują się właśnie przy dekoracji sypialni. Przestrzeń będzie wyglądała na głęboką, pełną pasji i emocji, ale jednocześnie sprawi, że poczujesz się zrelaksowany. Tutaj możesz użyć kolorowych detali, na przykład odpowiednie są czerwono-pomarańczowe akcenty lub elementy jarzębiny..

Głęboki błękit można łączyć z wanilią i złotem, aby stworzyć prawdziwie królewską atmosferę w pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, że w małej sypialni z dużą ilością sztucznych materiałów taki projekt może stracić swój wygląd i wyglądać niechlujnie, jakby wszystko w pokoju było zrobione w nadmiarze. Przestronny pokój w tej palecie pozwoli Ci wypocząć naprawdę luksusowo..

Żółty, śliwkowy w połączeniu z kontrastowymi kolorami akwamarynu i karmazynu nadają się do kreatywnej, niezwykłej sypialni. Takie połączenie tworzy kreatywną atmosferę, sprawia, że ​​czujesz się pewnie, myślisz nieszablonowo i odważnie. Dla tych, dla których obecność szkarłatnych akcentów jest zbyt surowa, zostanie on zastąpiony drzewnym tonem lub stonowanym brązem. W ten sposób możesz stworzyć wnętrze z niespodzianką, ale w pomieszczeniu poczujesz się stabilnie i przyjemnie..

Jeśli zastosujesz główne zasady tworzenia harmonijnych kompozycji, możesz udekorować sypialnię w stylowy i oryginalny sposób. Należy również pamiętać, że im mniejsze pomieszczenie, tym mniej powinno mieć odcieni. W sypialni powinien zachwycać nie tylko nietuzinkowy wystrój, ale także dobry wypoczynek i uspokajająca, komfortowa atmosfera..

Oryginalne zestawienia kolorystyczne we wnętrzu sypialni Oryginalne zestawienia kolorystyczne we wnętrzu sypialni Oryginalne zestawienia kolorystyczne we wnętrzu sypialni Oryginalne zestawienia kolorystyczne we wnętrzu sypialni Oryginalne zestawienia kolorystyczne we wnętrzu sypialni

Kolory w różnych stylach

Aby sporządzić optymalne kombinacje tonów, zwróć uwagę na styl, w jakim planujesz udekorować sypialnię. Oto kilka opcji kolorystycznych dla popularnych stylów we wnętrzu:

Sypialnia w stylu klasycznym

Klasyczny styl polega na zastosowaniu ciepłych odcieni czerwieni i brązu. Możesz dodać wanilię i mleko, beż i kawę, a także rozcieńczyć je fioletem.

Sypialnia w stylu klasycznym - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni Sypialnia w stylu klasycznym - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni

Sypialnia w nowoczesnym stylu

Współczesna aranżacja wnętrz zakłada zastosowanie kontrastowych akcentów. Tło jest zwykle białe, mleczne lub szare..

Sypialnia w nowoczesnym stylu - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni Sypialnia w nowoczesnym stylu - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni

Sypialnia w stylu retro

Wymaga delikatnych pastelowych kolorów i stonowanych tonów. Użyj postarzanego odcienia różu, pudrowego, zielonego, niebieskiego, kremowego.

Sypialnia w stylu retro - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni

Sypialnia w nowoczesnym stylu

Art Nouveau wita odcienie brązu i szarości, drewna i bursztynu. Ciemne odcienie czerwieni, głębokie błękity i zielenie mogą służyć jako akcenty..

Sypialnia w nowoczesnym stylu - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni

Sypialnia w stylu wiejskim

Jasny styl rustykalny polega na zastosowaniu odcieni różu, lawendy, chłodnego błękitu, karminu, słomkowożółtego, ceglanego, terakoty, igieł sosnowych.

Sypialnia w stylu wiejskim - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni Sypialnia w stylu wiejskim - Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni – zdjęcie

Rozważania kwestii związanych z kombinacją odcieni do dekoracji sypialni nie należy ograniczać tylko teorią. Wcielenie pomysłu może różnić się od pierwotnego pomysłu projektanta i właściciela mieszkania. Aby upewnić się, jak faktycznie wyglądają kombinacje różnych kolorów, musisz spojrzeć na prawdziwe zdjęcia. W galerii zdjęć przedstawiamy wybór opcji projektowych, wśród których znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do dekoracji swojej sypialni. Zainspiruj się i eksperymentuj!

Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie Połączenie kolorów we wnętrzu sypialni - zdjęcie

Wideo: Piękne kombinacje kolorów do sypialni